Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6740
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponad 18 tysięcy nowych nasadzeń w Parku Zdrojowym

Sobota, 20 czerwca 2015, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2015, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ponad 18 tysięcy nowych nasadzeń w Parku Zdrojowym
Fot. Przemo
W czwartekj (18.06) zakończyły się prace w Parku Zdrojowym polegające na wykonaniu nowych nasadzeń kwiatów jednorocznych, które pięknie przyozdobiły wizytówkę Cieplic. Do tego celu wykorzystano ponad 18 tysięcy kwiatów rabatowych.

Park Zdrojowy zdobią teraz m.in. coleusy, pelargonie, begonie bulwiaste, begonie drobnolistne, czy lobelie. - Podczas wykonywania nasadzeń bardzo często podchodzili do nas kuracjusze, turyści i mieszkańcy, którym podoba się wystrój parku – powiedział Mieczysław Gawryjołek z firmy „Ogród”. - Mówią nawet, że w całym mieście jest bardzo kolorowo, zresztą nie dziwę się, bo koledzy z MPGK bardzo ładnie sadzą na terenie miasta nowe rabaty, nowe wzory, co jest bardzo zauważalne – dodał opiekun zieleni w Parku Zdrojowym.

- Ponadto, raz w tygodniu koszone jest 17 ha trawników. Teraz pozostaje nam tylko pielęgnacja – powiedział M. Gawryjołek, który przypomina również o tulipanowcu posadzonym wiosną, który przyjął się bardzo dobrze, jest cały w liściach, nic mu nie zagraża i najprawdopodobniej zakwitnie za 5 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group