Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8951
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomoc Patrycji wzięli w swoje ręce

Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 14:29
Aktualizacja: 15:36
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pomoc Patrycji wzięli w swoje ręce
Fot. Agrafka
Koncert finałowy zakończonej sukcesem akcji charytatywnej „Pomóżmy Patrycji” zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych odbył się dziś w szkolnej auli. Nie zabrakło kolęd i jasełek wystawionych przez dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

– Koncertem podsumowujemy akcję charytatywną na rzecz Patrycji Jaśków, która jest niepełnosprawną wychowanką Domu Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie i uczennicą ZSiPS. Chcieliśmy tę dziewczynkę wesprzeć właśnie poprzez zakup protezy ręki, na którą udało się zebrać aż 90 tysięcy zł przez dziesięć miesięcy różnych akcji prowadzonych przez młodzież z naszej szkoły – powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor ZSE-T.

Uczniowie placówki zbierali pieniądze podczas kwest, koncertów w Filharmonii Dolnośląskiej i w Orient Expressie. Sprzedawali także smakołyki i ozdoby świąteczne, które sami wykonali. Podczas wczorajszego koncertu wystąpili zarówno zdolna młodzież z tzw. „Ekonoma”, uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej, jak i utalentowane dzieci z ZSiPS.
– Tematem występów były zbliżające się święta, dzielenie się dobrem, swoimi możliwościami i talentami – dodała Joanna Marczewska.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group