Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Pomoc dla kowarskich przedsiębiorców

Sobota, 4 kwietnia 2020, 10:02
Aktualizacja: Niedziela, 5 kwietnia 2020, 9:00
Autor: KED
Kowary: Pomoc dla kowarskich przedsiębiorców
Fot. KED
Z ofertą pomocy dla przedsiębiorców będących najemcami użytkowych lokali komunalnych, a którzy ponieśli straty w związku z panującym zagrożeniem koronawirusem, wystąpił samorząd Kowar.

Mieszkańcy Kowar, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej mogą się ubiegać indywidualnie o pomoc w opłacie należności czynszowej za lokale użytkowe będące własnością miasta. O wsprcie mogą się starać najemcy lokali użytkowych, którzy przed dniem 1 marca 2020 nie mieli zaległości w należnościach czynszowych oraz którzy w związku z koronowirusem pozbawieni są możliwości zarobkowania.

Jak informuje kowarski magistrat, na wniosek przedsiębiorcy dyrektor tamtejszego Zarządu Eksploatacji Zasobów Komunalnych może podjąć decyzję o rozłożeniu na raty należności czynszowych, nie dłużej jednak niż do końca 2020 roku, z wyłączeniem opłaty za media. Zawieszenie należności czynszowych za lokal użytkowy może obejmować 3 miesiące (maksymalnie). Za okres zawieszenia nie będą naliczane odsetki. W szczególnych sytuacjach dyrektor ZEZK może podjąć decyzję o częściowym umorzeniu należności czynszowych za lokal użytkowy, z wyłączeniem opłaty za media.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group