Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7322
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Polsko–czeskie Święto Biżuterii w Karpaczu i Jabloncu

Środa, 20 marca 2013, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2013, 7:59
Autor: Mea
W jeleniogórskim starostwie odbyło się spotkanie z udziałem delegacji czeskiej z Jablonca nad Nysą w sprawie organizacji Pokazu Biżuterii Jabloneckiej w Karpaczu oraz Wielkiej Wystawy Biżuterii „Kruche Piękno” w Jabloncu. – Zachęcamy regionalnych artystów, twórców biżuterii, ceramiki i szkła, zespoły ludowe oraz koła gospodyń wiejskich i wytwórców tradycyjnych produktów gastronomicznych, którzy chcą wziąć udział w spotkaniach, by zgłaszali się do nas – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego.

W spotkaniu wzięli udział: Pavel Kopacek – prezydent Związku Producentów Wyrobów Szkła i Biżuterii, dyrektor Chóru „Janacek”, Milada Valeckova – dyrektor Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu, Jacek Włodyga – starosta jeleniogórski, Wiesław Dzierzba oraz Ewelina Ostrowska również z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Tematem była współpraca w organizacji Pokazu Mody Biżuterii Jabloneckiej w Karpaczu, która ma odbyć się wkrótce oraz Wielka Wystawa Biżuterii „Kruche Piękno”, która będzie miała miejsce w Jabloncu od 8 do 11 sierpnia br. w Eurocentrum.

Strona czeska zaproponowała udział ze strony polskiej: regionalnych producentów szkła i biżuterii w czasie wystawy z możliwością prowadzenia sprzedaży, polskiej kuchni regionalnej, zespołów muzycznych i tanecznych w czasie programu artystycznego w amfiteatrze, uczniów szkół lub warsztatów wyrobów szklanych w organizowanych warsztatach podczas trwania wystawy.

Stoiska mają być odpłatne w kwocie ok. 200 euro, jednak istnieje możliwość pozyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Pojawił się również pomysł włączenia do imprezy w Karpaczu Pokazu Mody, który stanowiłby element promocyjny, zapowiadający sierpniową wystawę w Jabloncu. Koordynator ze swojej strony z pewnością zapewni dużą promocję w mediach, gdyż projekt jest dofinansowywany przez Czeską Organizację Turystyczną i Województwo Libereckie.

- Jutro (21.03.) jedziemy na targi turystyczne do Jablonca, gdzie oprócz promocji regionu jeleniogórskiego i projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” będziemy dopracowywać elementy współpracy z Jabloncem – podkreślił Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group