Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8275
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjant pobił klienta baru łomem. Straci pracę?

Piątek, 5 lutego 2016, 11:41
Aktualizacja: 11:51
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Policjant pobił klienta baru łomem. Straci pracę?
Fot. 112
Trwa postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch jeleniogórskich policjantów, z których jeden pobił podczas interwencji napadniętego przez złodzieja klienta baru, a drugi funkcjonariusz w ogóle nie podjął czynności. – Mimo że pokazane fragmenty monitoringu nie obrazują całej interwencji, Komendant Miejski Policji z chwilą kiedy otrzymał informację o tym zdarzeniu natychmiast powiadomił prokuraturę oraz Biuro Spraw Wewnętrznych – informuje Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. – Zawiesił również funkcjonariuszy w czynnościach, a także zlecił postępowanie wewnętrzne, które dało podstawę do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego – dodaje P. Petrykowski.

Postępowanie w sprawie jeleniogórskich funkcjonariuszy prowadzone jest dwutorowo. Sprawę bada prokuratura, a także Biuro Spraw Wewnętrznych.

- Toczy się postępowanie, które ma wyjaśnić szczegóły i okoliczności zdarzenia, przesłuchiwani są świadkowie – dodaje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Przypominamy, że chodzi o niedzielną (31.01) interwencję, która została podjęta przez dwóch jeleniogórskich funkcjonariuszy prewencji około godz. 9.00 pod jednym z cieplickich barów. Według "Gazety Wrocławskiej, z nagrania monitoringu wynika, że policjanci przywieźli pod bar mężczyznę, miejscowego złodziejaszka, który zaatakował łomem klientów baru, a potem sam policjant zadał napadniętemu mężczyźnie kilkanaście ciosów tym narzędziem. Tymczasem sprawca bójki odjechał prywatnym autem. - Zaatakowany przez policjanta mężczyzna nie bronił się. Obok w tym samym czasie miała miejsce bójka drugiego z klientów z napastnikiem. Drugi policjant nie zareagował – informuje Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group