Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 24661
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci u pierwszaków

Środa, 14 września 2022, 6:20
Autor: KMP Jelenia Góra
Jelenia Góra: Policjanci u pierwszaków
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i akcji „Świeć przykładem zorganizowali zajęcia teoretyczno-praktyczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.
W zajęciach z uczniami klas pierwszych udział wzięli dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze oraz policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze przedstawili rolę i zadania policjanta, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicowego w życiu dziecka i funkcjonowania rodziny – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Następnie, w części teoretycznej omówili ,,bezpieczne zachowanie”:
 w szkole (bez stosowania przemocy, właściwego zachowania, w tym zasad korzystania z telefonu komórkowego, nie epatowania zamożnością, etc.),
 na ulicy i jej otoczeniu (przechodzenie przez ulicę – miejsca dozwolone
w przypadku kierowania ruchem na drodze przez policjanta, znajomość znaków drogowych informacyjnych, ostrzegawczych, zakazu, nakazu, wyposażenie w elementy odblaskowe,
 podczas podróży samochodem, autobusem, pociągiem (prawidłowe podróżowanie),
 na rowerze (wyposażenie roweru i rowerzysty), na deskorolce, rolkach,
 w domu, podwórku, w tym podwórku przyszkolnym, (podczas zabawy, w kontakcie z osoba obcą, psem, dzikimi zwierzętami, etc.).

W części praktycznej ćwiczono warunki prawidłowego zachowania na drodze i w jej otoczeniu oraz przechodzenie przez jezdnię.

Podczas spotkania szczególną uwagę policjanci zwrócili na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, które dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej życie czy zdrowie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obawiasz się kolejnej powodzi?

Oddanych
głosów
1114
Nie
14%
Nie, bo mieszkam na terenach nigdy nie zalewanych
33%
Tak
34%
Tak, może zalać mnie znowu jak w ubiegłym roku
13%
Bez przesady
6%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Czy możemy spać krócej?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
S3 Bolków–Kamienna Góra: już rok od otwarcia
 
Aktualności
Jeleniogórzanie uczcili Godzinę"W"
 
112
Ona paliła marihuanę, a on uciekł – czołowe zderzenie na Bronka Czecha
 
112
Groźnie wyglądająca kolizja na drodze między Sosnówką a Staniszowem
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group