Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6943
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja przestrzega: uwaga na oszustki!

Piątek, 30 listopada 2012, 9:04
Aktualizacja: 16:45
Autor: 112
Policja poszukuje kobiety, która 28 listopada br. wykorzystując wiek oraz stan zdrowia 87–letniej kobiety, pod pretekstem przekazania jej dopłaty do leków, ukradła kilka tysięcy złotych.

W środę około godziny 10.00 starsza pani wracając z zakupów, zastała pod swoim mieszkaniem kobietę, która poinformowała ją, że ma dla niej dopłatę do leków w wysokości 100 zł. Pokrzywdzona wpuściła ją do domu. Sprawczyni poprosiła kobietę o to, aby ta rozmieniła jej pieniądze. W ten sposób 87-latka nieświadomie wskazała miejsce przechowywania oszczędności, które zniknęły wraz ze złodziejką.

- Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem II Policji w Jeleniej Górze pod numerem tel. 75/75-20-064. Można też dzwonić na 997 - apeluje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją - przypomina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group