Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7533
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja o długim weekendzie

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 12:30
Aktualizacja: 12:40
Autor: 112
Od 30 maja do 4 czerwca jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską.

Działania ukierunkowane były na: zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, zapewnienie płynności ruchu na drogach, eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka, dyscyplinowanie kierujących, którzy lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości.

W trakcie działań policjanci ukarali mandatami 270 kierujących pojazdami, głównie za brawurową jazdę, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 24 dowody rejestracyjne za różne usterki techniczne.

- Na naszych drogach doszło do 23 kolizji, z których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze , nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Ponadto policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz trzech kierowców, którzy naruszyli zakazy sądowe .Ponadto zatrzymali trzech kierowców, którym zatrzymano prawa jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

W tych dniach policjanci obsłużyli 570 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscu publicznym oraz wylegitymowali 1224 osoby oraz zatrzymali 3 poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa..

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group