Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 4982
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Policja: Nie klikać w podejrzane linki

Wtorek, 18 października 2022, 15:10
Aktualizacja: 15:12
Autor: KMP Jelenia Góra
Kowary: Policja: Nie klikać w podejrzane linki
Fot. Archiwum
Do Komisariatu Policji w Kowarach 14 października zgłosiła się kobieta, która wystawiła do sprzedaży na portalu internetowym używaną marynarkę. Na wystawianą przez nią odzież znalazł się kupiec, który w wiadomości elektronicznej przesłał link przekierowujący do bankowości celem otrzymania należności. Z jej konta zniknęło 6 tys. złotych.

Pokrzywdzona, która zgłosiła się do Komisariatu Policji w Kowarach korzystała z portalu internetowego oferującego do sprzedaży używaną odzież. Za pośrednictwem tej strony wystawiła na sprzedaż marynarkę, po czym otrzymała informację, że ktoś jest zainteresowany zakupem. W odebranej wiadomości e-mailowej była instrukcja oraz link do strony bankowości elektronicznej.

Kliknięcie w ten link było konieczne w celu potwierdzenia przez zgłaszającą transakcji sprzedaży. Niezbędne było także podanie danych do zalogowania się do banku. Strona, która się wyświetliła była niemal identyczna jak autoryzowana strona bankowości elektronicznej, w związku z czym nie wzbudziło to jej podejrzeń. Kiedy ponownie zalogowała się do banku, zorientowała się, że z jej konta zniknęło blisko 6000 zł. Pieniądze zostały wypłacone w dwóch przelewach.

Policjanci z Kowar prowadzą czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o ostrożność w transakcjach online. Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe!

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
9
53%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
5
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
601
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
 
Aktualności
Zaproszenie na Festiwal Światła w Cieplicach
 
Aktualności
W sobotę otwarcie kawiarni na Zabobrzu
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group