Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5947
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pole treningowe z JBO

Piątek, 14 września 2018, 6:55
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2018, 7:38
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pole treningowe z JBO
Fot. WAC
W pobliżu Wzgórza Krzywoustego otwarto wczoraj (13.09) nowe pole treningowe do biegów na orientację. Tym samym zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji sfinansowanej z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt sportowy powstał w ramach realizowanego przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej programu „Znajdź się w lesie”. Do tej pory 15 podobnych pól treningowych zostało otwartych w okolicy Wrocławia. Środki na stworzenie jeleniogórskiego obiektu pochodziły z budżetu miasta, w ramach puli zarezerwowanej na realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego 2018.

- Pole treningowe to 30 stałych punktów kontrolnych położonych w lesie – mówi Damian Dutkiewicz, prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego „Paulinum” Jelenia Góra, prowadzący szkolenie w orientacji sportowej. - Na każdym z nich jest perforator do mechanicznego potwierdzania obecności na punkcie lub hologram do robienia tego poprzez aplikację na smartfonie. Startować można z dwóch miejsc: z parkingu przy ul. Sobieskiego, w kierunku na Zgorzelec i z okolicy Wzgórza Krzywoustego. Z każdej strony wytyczono po trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Obiekt przeznaczony jest dla turystów, mieszkańców miasta oraz wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w orientacji sportowej. Myślę, że będzie to duża frajda szczególnie dla dzieci.

W otwarciu obiektu uczestniczyła młodzież z jeleniogórskich szkół. Symbolicznego osłonięcia tablicy z mapami tras wraz z D. Dutkiewiczem dokonał naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała.

– W tym projekcie połączonych jest kilka niezwykle istotnych elementów: kwestie edukacyjne, umiejętności topograficzne, propagowanie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim dobra zabawa – mówi P. Domagała.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group