Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 6817
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pole treningowe z JBO

Piątek, 14 września 2018, 6:55
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2018, 7:38
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pole treningowe z JBO
Fot. WAC
W pobliżu Wzgórza Krzywoustego otwarto wczoraj (13.09) nowe pole treningowe do biegów na orientację. Tym samym zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji sfinansowanej z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt sportowy powstał w ramach realizowanego przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej programu „Znajdź się w lesie”. Do tej pory 15 podobnych pól treningowych zostało otwartych w okolicy Wrocławia. Środki na stworzenie jeleniogórskiego obiektu pochodziły z budżetu miasta, w ramach puli zarezerwowanej na realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego 2018.

- Pole treningowe to 30 stałych punktów kontrolnych położonych w lesie – mówi Damian Dutkiewicz, prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego „Paulinum” Jelenia Góra, prowadzący szkolenie w orientacji sportowej. - Na każdym z nich jest perforator do mechanicznego potwierdzania obecności na punkcie lub hologram do robienia tego poprzez aplikację na smartfonie. Startować można z dwóch miejsc: z parkingu przy ul. Sobieskiego, w kierunku na Zgorzelec i z okolicy Wzgórza Krzywoustego. Z każdej strony wytyczono po trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Obiekt przeznaczony jest dla turystów, mieszkańców miasta oraz wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w orientacji sportowej. Myślę, że będzie to duża frajda szczególnie dla dzieci.

W otwarciu obiektu uczestniczyła młodzież z jeleniogórskich szkół. Symbolicznego osłonięcia tablicy z mapami tras wraz z D. Dutkiewiczem dokonał naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała.

– W tym projekcie połączonych jest kilka niezwykle istotnych elementów: kwestie edukacyjne, umiejętności topograficzne, propagowanie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim dobra zabawa – mówi P. Domagała.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group