Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Polana nie tylko dla wyczynowców

Sobota, 19 grudnia 2020, 6:02
Autor: TS/WAC
Polana Jakuszycka: Polana nie tylko dla wyczynowców
Fot. MT
To będzie jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowych w naszym kraju. Na Polanie Jakuszyckiej trwa realizowana przez Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu. Co ważne - poza sportowcami wyczynowymi z atrakcji DCS będą też mogli korzystać wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej.

Przeciętny Kowalski będzie mógł korzystać ze wszystkich funkcjonalności obiektu, zarówno z funkcji restauracyjnej, hotelowej, hostelowej, przestrzeni sanitarnej, narciarni, szatni, serwisu i wypożyczalni sprzętu sportowego. Miłośnicy sportu otrzymają do dyspozycji salę gimnastyczną za ścianką wspinaczkową, dwie siłownie, basen z saunarium i z częścią rekreacyjną.

Na Polanie Jakuszyckiej będzie na nich czekał przystanek na trasach rowerowych z myjką i ze stacją naprawy, boisko piłkarskie i bieżnia, treningowa trasa nartorolkowa i wrotkarska. W obu siłowniach będzie można ćwiczyć w atmosferze ze standardową ilością tlenu jak i z odpowiednio zmniejszonym natlenieniem, symulującym warunki wysokogórskie. Ta ostatnia usługa, zarówno pomocna w treningach, jak i w leczeniu urazów, będzie dotyczyć wyłącznie tych osób, które zostaną dopuszczone do ćwiczeń, ze względów zdrowotnych przez lekarza sportowego lub fizjoterapeutę.

Inwestycję, której wartość wyniesie 142 miliony złotych realizuje konsorcjum firm PORR SA, Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów SA. Finansowanie prac jest podzielone między Urząd Marszałkowski, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki oraz rząd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group