Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4093
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pokonali Kanadę i Włochy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 29 stycznia 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Organizator
W Szklarskiej Porębie Jakuszycach już trwają przygotowania do Mistrzostw Świata Psich Zaprzęgów w Polsce. Impreza odbędzie się 17 i 18 marca na Polanie Jakuszyckiej.

W zmaganiach o organizację zawodów Szklarska Poręba pokonała Kanadę i Włochy.
– Wystartują młodzi zawodnicy z kilku kontynentów wraz ze swoimi psimi przyjaciółmi – zapowiada jeden z organizatorów Cezary Jasiczak. Będzie można oglądać zmagania w kilku konkurencjach, w tym bardzo widowiskowe wyścigi zaprzęgów składających się z czterech i sześciu psów, osiągające prędkości rzędu 50-60 km/h.

Trasy zawodów wyznaczone będą na terenach znanych z Biegu Piastów. Warto wspomnieć, że polscy seniorzy są aktualnymi drużynowymi mistrzami świata w psich zaprzęgach.

Marcowe zawody to spore wyzwanie nie tylko dla organizatorów, lecz także dla samorządowców, którzy wspierają organizację mistrzostw. Uczestniczy w niej także Polski Związek Sportowy Psich Zaprzęgów, jedna z najmłodszych tego typu organizacji w Polsce.
Oprócz przygotowania trasy trzeba zapewnić opiekę zawodnikom oraz ich psom.

Wyścigi psich zaprzęgów stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Zawody różnej rangi w tej dyscyplinie rozgrywane są cyklicznie właśnie w Szklarskiej Porębie.

<b> Apel do sponsorów </b>
– Czeka nas jeszcze wiele pracy – mówi Cezary Jasiczak, dyrektor d/s promocji i rozwoju Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.
– Apelujemy do instytucji, firm i osób zainteresowanych o wsparcie organizacji Mistrzostw Świata w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Wszystkim sponsorom zapewnimy profesjonalną organizację ekspozycji, logo firmy czy marki produktów na terenie Mistrzostw jak i w materiałach informacyjnych, w tym dla mediów – przekonuje.
<b> Kontakt: e-mail: cjasiczak@mushing.pl lub telefonicznie 502 604 237.
Więcej o sporcie zaprzęgowym na www.pzspz.org.pl i na stronie Mistrzostw www.jwc2007.mushing.pl </b>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Słonko 29-01-2007 19:10
Ale śliczniutkie psy :D z takim to trzeba douzo biegać, za czym idzie dobra forma własciciela :)
~rrr 30-01-2007 0:16
LEC ADAM LEC
~:) 30-01-2007 21:33
Szklarska Górą!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group