Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5764
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pojedziemy szynobusem

Sobota, 3 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 20:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Około 6 mln zł kosztował pojazd szynowy, który ma jeździć na trasie Lwówek Śląski – Jelenia Góra. Władze regionu zapewniają, że na początku roku ruszy zawieszona linia kolejowa.

Mamy dobrą wiadomość dla studentów i uczniów dojeżdżających do szkół. Na przełomie stycznia i lutego znowu będzie można podróżować koleją. Na nieczynnej obecnie trasie z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry będzie kursował nowy szynobus. Wszystko za sprawą protestów mieszkańców oraz samorządów lokalnych.

Urząd marszałkowski kupił dwa nowoczesne szynobusy za około 12 mln zł. – Jeden z nich trafi na trasę z Lwówka do Jeleniej Góry – zapowiada Andrzej Pawluszek, wicemarszałek województwa. Polskie Koleje Państwowe dowiedziały się o tym od nas. – Jeśli taką decyzję podjęto, to musimy się do niej dostosować – mówi Andrzej Piech, zastępca dyrektora regionalnych przewozów pasażerskich we Wrocławiu.

– Bardzo się cieszę, że znowu będę mógł jeździć pociągiem. Bilety są tańsze niż na autobusy i nie ma problemów z przewiezieniem sprzętu sportowego. W autobusie jest mało miejsca i nie ma gdzie postawić nart – mówi zadowolony Tomasz Piszczałka z Lwówka Śl., student Kolegium Karkonoskiego.

Polskie Koleje Państwowe zawiesiły kursy na początku lipca z powodu awarii silnika szynobusu. Pasażerowie obawiali się, że linia zostanie zlikwidowana, bo jest nierentowna. Jednak PKP odżegnuje się od takich planów. – Naprawa ma potrwać do stycznia. Planowaliśmy sprawny już pojazd przywrócić na trasę. Nie zamierzamy likwidować tego połączenia kolejowego – zastrzega Jerzy Karcz, zastępca kierownika przewozów pasażerskich w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group