Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6177
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pojadą ski busy

Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 11:03
Aktualizacja: Środa, 4 grudnia 2019, 11:30
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Pojadą ski busy
Fot. WAC
To ma być sposób na odciążenie komunikacyjne centrum Szklarskiej Poręby w szczycie sezonu narciarskiego. W mieście od ostatniego weekendu grudnia (28–29.12) pojawią się ski busy, które będą zapewniać dojazd narciarzy do stacji SKI Arena Szrenica.

Ski busy będą kursowały w każdą sobotę i niedzielę od 28/29.12.2019 do 28/29.03.2020. Na trasie o długości trzech kilometrów będą trzy przystanki: startowy na parkingu miejskim przy Netto na ulicy Turystycznej, pośredni – parking miejski przy ulicy Kilińskiego oraz końcowy – parking miejski przy ulicy Turystycznej przy SKI Arena Szrenica (obok pensjonatu Gawra). Powrót na przystanek startowy ulicami Turystyczną i Stromą. Ski busy mają kursować co 20 minut. Pojazd będzie wyposażony w bagażnik narciarski. Opłata za przejazd wyniesie 1 zł.

Podstawowym założeniem tego rozwiązania będzie próba zmniejszenia natężenia ruchu – informuje magistrat Szklarskiej Poręby. - Turyści nie będą musieli jechać pod wyciąg własnym autem i poszukiwać tam miejsca parkingowego. Ski bus będzie na ulicy Uroczej korzystał ze specjalnego pasa ruchu, dzięki temu przejazd ma być wygodniejszy i szybszy.

W związku z tym nastąpi też trwała zmiana organizacji ruchu na ulicy Uroczej. Ruch będzie się tam odbywał tylko w jednym kierunku – w stronę SKI Areny. Natomiast prawy pas ruchu zostanie wydzielony jako tzw. bus pas, po którym będą mogły się poruszać tylko wspomniany ski bus, taksówki oraz ski busy z hoteli i pensjonatów.

Ruch jednokierunkowy będzie rozpoczynał się powyżej Muzeum Mineralogicznego na wysokości hotelu Diament. Ponadto w ulicę Uroczą nie będą mogły wjeżdżać autokary. Odpowiednie znaki informujące o zakazie staną już przy parkingu na Kilińskiego i będą informować, że w odległości 500 metrów, wspomniany zakaz zaczyna obowiązywać.

Twoja reakcja na artykuł?

15
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
19%
Złości
6
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group