Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5867
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogodowy falstart na basenie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 12:30
Aktualizacja: 12:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Raczej jesienna niż letnia aura uniemożliwiła dziś uroczyste otwarcie sezonu na kąpielisku miejskim przy ulicy Sudeckiej. – Czekamy na słońce – mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Temperatura powietrza nie przekracza dziś 15 stopni, a woda nie jest wiele cieplejsza. Trudno się zatem dziwić, że na basen przyszło dziś ledwie kilka osób. Młodzi ludzie, którzy odważyli się skoczyć do wody, szybko z niej wyskakiwali. A ratownicy rozgrzewali się grając w siatkówkę plażową.

– Czekamy na lepszą pogodę. Wtedy urządzimy zapowiadane na dziś otwarcie. Już dogadałem się z zastępcą prezydenta Zbigniewem Szereniukiem, że razem wykonamy inauguracyjny skok – zapowiada Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor MOS.

Pogoda to najważniejszy czynnik sukcesu na otwartym kąpielisku. Choćby było pełne atrakcji, bez słońca i wysokich temperatur nie ma mowy o dużej frekwencji. Nic dziwnego, że w MOS czekają na upały jak na zbawienie. Kalendarz imprez jest zapełniony do końca wakacji – patrz na zdjęcia.

Jelenia Góra nie ma krytego basenu. Obecny powstał na początku lat 30, minionego wieku. Wciąż łatany i poddawany kosmetycznym remontom wymaga kapitalnej modernizacji. Przede wszystkim wymiany niecek na takie, które wykonane są z blachy kwasoodpornej i praktycznie – niezniszczalne. Na takie prace brakuje jednak środków. Póki co, trzeba cieszyć się z tego, co mamy i czekać na słońce.

Za kąpiel i przebywanie na terenie placówki dorośli płacą 50 groszy więcej niż w minionym sezonie (8 złotych). Cena dla dzieci nie zmieni się. O darmowe wejściówki zadba Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zostaną one rozprowadzone wśród uboższych rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~galla 22-06-2009 17:53
i dobrze nie beda zdzierac skory z czlowieka za wstep
~Ona - ciekawa 22-06-2009 20:13
Chciałabym zobaczyć to otwarcie basenu uroczyste z Prezydentem - w stroju kąpielowym. Redakcjo daj znać.Chce zobaczyć seksownych Chłopaków
~adka 22-06-2009 21:38
a ja czekam na otwarcie,przynajmniej w domu muzyki za darmoszke poslucham ;) ...mieszkam przy basenie...
~fanka ;) 22-06-2009 22:09
Mmmmmm ... skoczuś;*;*;*;*;*:*:*
~Dolar 24-06-2009 14:18
Ja tam bd chcail sobie poskakac moze cos w tym roku bo w tamtym mnie nie bylo na wakacje :P:P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group