Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9144
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pogodowy falstart na basenie

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 12:30
Aktualizacja: 12:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pogodowy falstart na basenie
Fot. TEJO
Raczej jesienna niż letnia aura uniemożliwiła dziś uroczyste otwarcie sezonu na kąpielisku miejskim przy ulicy Sudeckiej. – Czekamy na słońce – mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Temperatura powietrza nie przekracza dziś 15 stopni, a woda nie jest wiele cieplejsza. Trudno się zatem dziwić, że na basen przyszło dziś ledwie kilka osób. Młodzi ludzie, którzy odważyli się skoczyć do wody, szybko z niej wyskakiwali. A ratownicy rozgrzewali się grając w siatkówkę plażową.

– Czekamy na lepszą pogodę. Wtedy urządzimy zapowiadane na dziś otwarcie. Już dogadałem się z zastępcą prezydenta Zbigniewem Szereniukiem, że razem wykonamy inauguracyjny skok – zapowiada Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor MOS.

Pogoda to najważniejszy czynnik sukcesu na otwartym kąpielisku. Choćby było pełne atrakcji, bez słońca i wysokich temperatur nie ma mowy o dużej frekwencji. Nic dziwnego, że w MOS czekają na upały jak na zbawienie. Kalendarz imprez jest zapełniony do końca wakacji – patrz na zdjęcia.

Jelenia Góra nie ma krytego basenu. Obecny powstał na początku lat 30, minionego wieku. Wciąż łatany i poddawany kosmetycznym remontom wymaga kapitalnej modernizacji. Przede wszystkim wymiany niecek na takie, które wykonane są z blachy kwasoodpornej i praktycznie – niezniszczalne. Na takie prace brakuje jednak środków. Póki co, trzeba cieszyć się z tego, co mamy i czekać na słońce.

Za kąpiel i przebywanie na terenie placówki dorośli płacą 50 groszy więcej niż w minionym sezonie (8 złotych). Cena dla dzieci nie zmieni się. O darmowe wejściówki zadba Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zostaną one rozprowadzone wśród uboższych rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group