Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8293
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poezja nie tylko śpiewana w MDK

Sobota, 17 marca 2018, 10:05
Autor: MDK
Jelenia Góra: Poezja nie tylko śpiewana w MDK
Fot. MDK
W jeleniogórskim Młodzieżowym Domu Kultury w miniony piątek królowała poezja. W eliminacjach powiatowych 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej uczestniczyli gimnazjaliści oraz uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, laureaci eliminacji miejskich i gminnych z powiatu jeleniogórskiego.

Młodych, utalentowanych wykonawców oceniało jury pod przewodnictwem Magdaleny Kępińskiej – aktorki Teatru im. C. K. Norwida.

W kategorii recytacja nagrodzono: Karolinę Rymarowicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu, Julię Płyjgawko z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Łomnicy oraz Patryka Kasztelana z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze. Nagrodzeni w kategorii poezja śpiewana, to: Maria Migdalska z zespołem „Ad Maiorem Dei Gloriam” z Gimnazjum w Zespole Szkół Katolickich w Jeleniej Górze oraz Wiktoria Świerczek z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Mysłakowicach.

Laureaci konkursu wystąpią na eliminacjach rejonowych 6 kwietnia w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Jurorzy docenili także prezentacje pozostałych uczestników, przyznając wyróżnienia – w kategorii recytacja dla: Mikołaja Bachłaja i Piotra Marciniaka z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Karpaczu, Patrycji Chojnackiej z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Mysłakowicach, Alicji Kaczmarek z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze oraz Monice Mielniczuk z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze.

W poezji śpiewanej wyróżnili się: Jakub Wygnański ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach i Oliwia Plebanek ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group