Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10146
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podziękowali Owsiakowi

Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 25 stycznia 2019, 16:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podziękowali Owsiakowi
Fot. Tomek Raczyński
Tydzień po tragedii, do jakiej doszło podczas "światełka do nieba" w Gdańsku – będącego zwieńczeniem kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zwolennicy inicjatywy Jerzego Owsiaka spotkali się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, aby podziękować prezesowi fundacji, że zdecydował się pozostać na stanowisku.

"Murem za Owsiakiem" - pod takim hasłem w całej Polsce rozpowszechniano apel do lidera WOŚP, aby zmienił decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa Fundacji. Wydarzenia z tym związane zaplanowano na niedzielę o godz. 20:00, jednak po pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku, Owsiak poinformował, że wraca na stanowisko, co ucieszyło tysiące wolontariuszy i miliony wspierających orkiestrę. W związku z decyzją adresata apelu, zdecydowano, że wydarzenie odbędzie się, ale będzie podziękowaniem za dotychczasowe 27 lat działalności i pozostanie na stanowisku, a także upamiętnieniem zamordowanego prezydenta Gdańska.

Wracając z Gdańska zadzwoniłem do organizatorów z pytaniem, czy to wydarzenie jest nam potrzebne, bo Jurek wrócił... Usłyszałem, że tak, bo chcemy podziękować za te 27 lat - mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który reprezentował nasze miasto na pogrzebie P. Adamowicza. - Mam nadzieję, że powrót Jurka spowoduje, że troszeczkę inaczej spojrzymy na to, będziemy potrafili ze sobą rozmawiać i ta sytuacja już się nie powtórzy - dodał J. Łużniak.
Dziękuję, że zareagowaliście na moje spontaniczne wydarzenie. W imieniu mieszkańców dziękuję wolontariuszom, harcerzom z ZHP, Kornelowi ze sztabu Bursy, prezydentowi - za to, że Jelenia Góra pobiła kolejny rekord, jest z Jurkiem Owsiakiem i jest murem za tym, co jest dobre - powiedział do zgromadzonych Marcin Kalski, jeden z inicjatorów spotkania.
Udało nam się w tym roku w dwóch sztabach zebrać bardzo dużo pieniędzy, za co bardzo dziękujemy. Trudno było się tym cieszyć, bo stała się olbrzymia tragedia, ale wyciągajmy z niej wnioski. Dobrze, że zaczyna się mówić w Polsce o mowie nienawiści i spróbujmy się dobrem jej przeciwstawić. W prawie harcerskim 4 punkt mówi: "harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza". Gdyby słowo harcerz podmienić na człowiek, to mamy: "Człowiek w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego człowieka" - i tego się trzymajmy - powiedział Robert Zapora, komendant Hufca Karkonoskiego ZHP.

W trakcie spotkania na Placu Ratuszowym zgromadzeni dokładali znicze do symbolicznego serca, wielu miało ze sobą czerwone baloniki, a także skierowali światełka w niebo ku czci Pawła Adamowicza. Wsparcia udzielili również strażacy z OSP oraz ratownicy medyczni.

Twoja reakcja na artykuł?

29
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
13
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1061
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group