Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6555
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podwyżka w MOPS-ie

Sobota, 5 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:14
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Na najbliższej sesji rady miasta ma zapaść decyzja, czy pracownicy MOPS-u dostaną podwyżkę.

Zabiega o nią szefowa placówki, Lucyna Nowak. To będzie już drugie podejście do uchwały w tej sprawie. Poprzednie, kilka miesięcy temu, było nieudane. Według słów wielu radnych, to skończy się tak samo. Zapowiadają, że zgody na to nie dadzą.

W MOPS-ie pracuje 19 osób. Zarabiają średnio 2, 2 tysiąca złotych brutto. Teraz mogą zarabiać nawet o 121 złotych więcej. Z wyrównaniem od stycznia 2005 roku. Mogą, jeśli rada się zgodzi.
- Już w czerwcu cała rada była przeciw tej podwyżce – argumentuje Zofia Kolat – więc tym razem chyba nie zmieni stanowiska, ja w każdym razie jestem przeciw.

Zofia Kolat, podobnie jak Małgorzata Krzyszkowska, uważa, że pensje w MOPS-ie są już dziś wysokie. – Na pewno nie zgodzimy się na podwyżkę z wyrównaniem od stycznia – mówi wiceprzewodnicząca rady, Małgorzata Krzyszkowska. - Pracownicy MOPS-u mają ciężką pracę, ale są właściwie za nią wynagradzani. Obie radne dodają, że w tym roku pensje były już podnoszone. - Tak, o wskaźnik inflacji – potwierdza Lucyna Nowak. Według Lucyny Nowak jej ludzie mają coraz więcej pracy, więc podwyżka im się należy.

W ostanim czasie przybyło im obowiązków związanych z zasiłkami rodzinnymi i zaliczkami alimentacyjnymi, przybędzie być może z dodatkami mieszkaniowymi. Poza tym, i to jest chyba najciekawsze w tej sprawie, rada już pieniądze na ten cel zarezerwowała. Są one ujęte w uchwalonym wiosną budżecie. Bez uchwały rady o zmianie stawki bazowej nie można po nie sięgnąć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group