• Niedziela, 17 listopada 2019
  • Godz. 6:58
  • Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
  • Czytających: 2034
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podwórkowe rytmy na cieplickiej promenadzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 10 sierpnia 2008, 18:09
Aktualizacja: 19:12
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kapela „Bazar” przygrywała turystom, kuracjuszom i ciepliczanom podczas drugiego sierpniowego koncertu promenadowego, który zabrzmiał w niedzielę w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.

Słuchacze oklaskiwali rytmy folkloru miejskiego, który w grupie wiekowej zgromadzonej publiczności ma wiernych fanów. A kapela grająca na typowych „podwórkowych” instrumentach (akordeon, tara do prania, mandolina, tuba i tamburyn) zaprosiła wszystkich na odwiedziny podwórek wielkich miast.

Był muzyczne obrazki z Warszawy (z Karcelaka, Kapeli Czerniakowskiej i melodii Stanisława Grzesiuka, dla młodszego pokolenia spopularyzowanych przez Szwagra Kolaskę, czyli Muńka Staszczyka). Nie zabrakło akcentów lwowskich i innych popularnych „songów”, w których realia ulicy (alkohol, bar, miłość, cwaniactwo) stanowią o smaczku tekstów dzieł, a jednocześnie sumują charakter piosenkarza ulicznika żyjącego drobnymi przyjemnościami.

„Bazar” miał też w swoim repertuarze kilka piosenek z folkloru miejskiego Jeleniej Góry, choć – co oczywiste – nie są one tak znane jak te ogólnopolskie. Kapela zebrała zasłużone brawa od publiczności, wśród której są już stali bywalcy koncertów promenadowych. – Co niedzielę odwiedza nas autokar z mieszkańcami Strzegomia, którzy tak sobie upodobali Cieplice, że regularnie przyjeżdżają tu z wycieczkami – mówi Barbara Łagońska z Teatru Jeleniogórskiego, który organizuje te wydarzenia.

Do końca wakacji pozostały jeszcze trzy koncerty. Ciekawie zapowiada się następny. W niedzielę, 17 sierpnia, zagra Zespół Instrumentów Dętych „Jelonka Brass” (muzyka rozrywkowa), za tydzień (24 sierpnia) Smyczkowy zespół kameralny „Kwartet im. Wieniawskiego”, a na koniec tegorocznego cyklu mocnym akcentem zabrzmi zespół „Karkonoscy Stompersi” z hitami jazzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~~~ 10-08-2008 20:34
Nooo, moherki się pobawiły ;-)
~Do ~~~ 10-08-2008 23:50
Trójwężyku i Ty będziesz moherkiem. Kracjusz
~_ojdiridirachciach___ 11-08-2008 0:23
Wspólczucia dla suczki z pierwszej fotki. Biedna paskuda. Nie dość, że musiała słuchać tego zgiełku, to jeszcze pańci jej łapki wykręcała ! ;)
~.mała. 11-08-2008 11:42
Dlaczego w tym roku nie ma nic rockowego??:-(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group