Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11108
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podwórkowe rytmy na cieplickiej promenadzie

Niedziela, 10 sierpnia 2008, 18:09
Aktualizacja: 19:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Podwórkowe rytmy na cieplickiej promenadzie
Fot. TEJO
Kapela „Bazar” przygrywała turystom, kuracjuszom i ciepliczanom podczas drugiego sierpniowego koncertu promenadowego, który zabrzmiał w niedzielę w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.

Słuchacze oklaskiwali rytmy folkloru miejskiego, który w grupie wiekowej zgromadzonej publiczności ma wiernych fanów. A kapela grająca na typowych „podwórkowych” instrumentach (akordeon, tara do prania, mandolina, tuba i tamburyn) zaprosiła wszystkich na odwiedziny podwórek wielkich miast.

Był muzyczne obrazki z Warszawy (z Karcelaka, Kapeli Czerniakowskiej i melodii Stanisława Grzesiuka, dla młodszego pokolenia spopularyzowanych przez Szwagra Kolaskę, czyli Muńka Staszczyka). Nie zabrakło akcentów lwowskich i innych popularnych „songów”, w których realia ulicy (alkohol, bar, miłość, cwaniactwo) stanowią o smaczku tekstów dzieł, a jednocześnie sumują charakter piosenkarza ulicznika żyjącego drobnymi przyjemnościami.

„Bazar” miał też w swoim repertuarze kilka piosenek z folkloru miejskiego Jeleniej Góry, choć – co oczywiste – nie są one tak znane jak te ogólnopolskie. Kapela zebrała zasłużone brawa od publiczności, wśród której są już stali bywalcy koncertów promenadowych. – Co niedzielę odwiedza nas autokar z mieszkańcami Strzegomia, którzy tak sobie upodobali Cieplice, że regularnie przyjeżdżają tu z wycieczkami – mówi Barbara Łagońska z Teatru Jeleniogórskiego, który organizuje te wydarzenia.

Do końca wakacji pozostały jeszcze trzy koncerty. Ciekawie zapowiada się następny. W niedzielę, 17 sierpnia, zagra Zespół Instrumentów Dętych „Jelonka Brass” (muzyka rozrywkowa), za tydzień (24 sierpnia) Smyczkowy zespół kameralny „Kwartet im. Wieniawskiego”, a na koniec tegorocznego cyklu mocnym akcentem zabrzmi zespół „Karkonoscy Stompersi” z hitami jazzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
269
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group