Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5663
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podwodny... Kopaniec

Wtorek, 26 czerwca 2018, 15:13
Aktualizacja: Środa, 27 czerwca 2018, 8:10
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Podwodny... Kopaniec
Fot. MDK "Muflon"
Na terenie Osady Kopaniec po raz kolejny miał miejsce, organizowany przez Miejski Dom Kultury „Muflon”, plener artystyczny dla dzieci pt. „W zamkowym świecie”.

Podczas trzydniowego wydarzenia, zdobywana w pracowni wiedza i umiejętności dzieci, zetknęła się z trójwymiarową przestrzenią natury i zaowocowała pięknymi obrazami, wspólnie ułożoną mandalą oraz dobrą zabawą.

Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, które przed nimi stanęły. Pierwszego dnia zapoznawały się z terenem, szkicowały to, co przyciągnęło ich uwagę. Drugiego dnia samodzielnie wybierały obiekty i tworzyły kompozycje swoich przyszłych prac. Wspomagała je uwaga instruktorki Agaty Makutynowicz, spokojna atmosfera średniowiecznej osady oraz przepiękna letnia pogoda.

Podczas zabawy „Moje plemię” wyobraźnia dzieci miała szansę poszybować w wielu kierunkach, przyjęły na czas tej przygody nowe imiona, nazwały swoje plemiona, stworzyły dla tych plemion insygnia i totemy, zaś później stworzyły razem mandalę, a wszystko to ze znalezionych w osadzie, na łące i w lesie przedmiotów i darów natury.

Dzieci, które przed plenerem przygotowywały się do wystawy pt. „Podmorski świat”, we właściwy sobie, swobodny i twórczy sposób połączyły tematykę średniowiecznego świata, morskich przestrzeni i nadchodzących wakacji.

Efekty ich pracy można oglądać na wystawie w Galerii „Muflon” do 31 sierpnia.

Plener dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group