Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9628
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podsumowali rok połową beczki piwa

Wtorek, 10 listopada 2009, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Ania
REGION: Podsumowali rok połową beczki piwa
Fot. Jacek Kunikowski
Po raz 32. odbyło się spotkanie kowarskiego Klubu Piwosza. Wybrano na nim nowego prezesa, który zgodnie z tradycją musiał postawić wszystkim zebranym po kuflu piwa. Co przy dużej frekwencji oznacza zakup pół beczki chmielowego napitku.

Nowym prezesem został Jan Nadolski. W miniony piątek dostał niemalże stuprocentowe poparcie. Popisał się także swoimi umiejętnościami artystycznymi. Dla zebranych osób zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenki biesiadne.
Piwoszem roku został sportowiec Adam Bierowski. Klubowicze w ten sposób uczcili jego osiągnięcia. Jednym z nich jest niewątpliwie udział w tegorocznym długodystansowym biegu narciarskim w Kanadzie. Po tych zawodach Adam Bierowski został przyjęty do elitarnego grona biegaczy, którzy ukończyli 10 zawodów federacji Worldloppet.

Piwosze prócz delektowaniem się piwem, zajmują się także organizacją wielu imprez w Kowarach, w tym sporo sportowych. Włączają się między innymi w przygotowania do kolarskiego wjazdu na Okraj. W 2010 roku ponownie odbędzie się także Bieg Piwosza.
Fundusze na organizacje imprez sportowych są pozyskiwane m.in. za pomocą Stowarzyszenia Pro-Kowary, które powstało z inicjatywy „piwoszy”.

W tym miesiącu odbędzie się także w Biurze Wystaw Artystycznych Obserwatorium Karkonoskie dotyczące problemów i wizji dotyczącej przyszłości Kowar. Jest to z pewnością temat bliski samemu prowadzącemu, Andrzejowi Więckowskiemu związanemu z Klubem Piwosza.

Przybyło trzech nowych członków piwoszy, którzy złożyli już uroczyste ślubowanie. W ciągu minionego roku udzielali się przy organizacji imprez i pokazali, że są dobrymi kolegami nie tylko od kufla, zasługującymi na miano Piwosza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1176
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group