Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5903
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowali rok połową beczki piwa

Wiadomości: REGION
Wtorek, 10 listopada 2009, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Ania
Fot. Jacek Kunikowski
Po raz 32. odbyło się spotkanie kowarskiego Klubu Piwosza. Wybrano na nim nowego prezesa, który zgodnie z tradycją musiał postawić wszystkim zebranym po kuflu piwa. Co przy dużej frekwencji oznacza zakup pół beczki chmielowego napitku.

Nowym prezesem został Jan Nadolski. W miniony piątek dostał niemalże stuprocentowe poparcie. Popisał się także swoimi umiejętnościami artystycznymi. Dla zebranych osób zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenki biesiadne.
Piwoszem roku został sportowiec Adam Bierowski. Klubowicze w ten sposób uczcili jego osiągnięcia. Jednym z nich jest niewątpliwie udział w tegorocznym długodystansowym biegu narciarskim w Kanadzie. Po tych zawodach Adam Bierowski został przyjęty do elitarnego grona biegaczy, którzy ukończyli 10 zawodów federacji Worldloppet.

Piwosze prócz delektowaniem się piwem, zajmują się także organizacją wielu imprez w Kowarach, w tym sporo sportowych. Włączają się między innymi w przygotowania do kolarskiego wjazdu na Okraj. W 2010 roku ponownie odbędzie się także Bieg Piwosza.
Fundusze na organizacje imprez sportowych są pozyskiwane m.in. za pomocą Stowarzyszenia Pro-Kowary, które powstało z inicjatywy „piwoszy”.

W tym miesiącu odbędzie się także w Biurze Wystaw Artystycznych Obserwatorium Karkonoskie dotyczące problemów i wizji dotyczącej przyszłości Kowar. Jest to z pewnością temat bliski samemu prowadzącemu, Andrzejowi Więckowskiemu związanemu z Klubem Piwosza.

Przybyło trzech nowych członków piwoszy, którzy złożyli już uroczyste ślubowanie. W ciągu minionego roku udzielali się przy organizacji imprez i pokazali, że są dobrymi kolegami nie tylko od kufla, zasługującymi na miano Piwosza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~klub piwosza 10-11-2009 12:45
zasłona dymna dla alkoholizmu
~alkomat 10-11-2009 17:55
tak,tak,jasne, jeszcze automobilklub zasłoną dla wariatów na drodze, praca w policji zasłoną dla ludzi bez matury, klub numizmatyków zasłoną dla niejawnie nudzących się a ratownik zasłoną dla wody która topi ludzi... LITOŚĆI.. choć z drugiej strony coś w tym jest.. :))
~alkomat 10-11-2009 17:57
tak,tak,jasne, jeszcze automobilklub zasłoną dla wariatów na drodze, praca w policji zasłoną dla ludzi bez matury, klub numizmatyków zasłoną dla niejawnie nudzących się a ratownik zasłoną dla wody która topi ludzi... LITOŚĆI.. choć z drugiej strony coś w tym jest.. :))
~*Balbinka* 10-11-2009 19:41
..na *DLACZEGO .. na załączonych zdjęciach są ..*tylko męzczyzni ?
~Jacek 10-11-2009 21:34
Balbinko: Z przykrością muszę Cie poinformować, że Klub Piwosza jest męski w każdym calu, jeśli chcesz wstąpić pozostaje jedynie dokonać zmiany płci, do czego nie zachęcam
~*Balbinka* 11-11-2009 20:46
~do Pana Jacka ! .. co męzczyzni się boją,ze dziewczynkom urosną *brzuszki ? ..*hi,hi .. od Piwa !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group