Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2470
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Podrzucanie brudów

Sobota, 20 października 2007, 0:00
Autor: JEN
Kotlina Jeleniogórska: Podrzucanie brudów
Fot. Archiwum
Podczas wyborów parlamentarnych referendum w sprawie odpadków.

Podczas niedawnej sesji rada miasta w Kowarach podjęła uchwałę, w myśl której za wywożenie śmieci z miasta płacić będą wszyscy mieszkańcy według stawki uchwalonej przez samorząd.

Obecnie mieszkańcy komunalnych bloków płacą 6 zł, a lokatorzy wspólnot mieszkaniowych i podmioty gospodarcze 8 zł za opróżnienie jednego pojemnika na śmieci. Jednak nie wszyscy podpisali umowy w tej sprawie. Jak wynika z przeprowadzonej kontroli, nie zrobili tego m.in. właściciele 17 sklepów. Co dzieje się z ich śmieciami? Nie wiadomo. Najprawdopodobniej, by uniknąć opłat, kupcy podrzucają je sąsiadom, lub wywożą do lasu, na pobocza dróg.

Władze liczą, że gdy za śmieci będą płacić wszyscy, bez względu na to, czy mają pojemniki czy nie, skończy się problem dzikich wysypisk. Podrzucanie odpadów innym nie będzie się już opłacało.
Podobne rozwiązanie zastosowano w Karpaczu i – jak uważają władze tego miasta – w pełni się to powiodło.

Czy tak samo będzie w Kowarach? Zadecydują o tym mieszkańcy we wspomnianym referendum. Aby było ono ważne, musi wziąć w nim udział 30 procent uprawnionych do głosowania. Warunkiem wejścia pomysłu w życie jest też, aby większość głosujących była za.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group