Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6597
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podniebne szaleństwa

Poniedziałek, 5 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Podniebne szaleństwa
Fot. Arek
Treningi Polskiej Samolotowej Kadry Narodowej potrwają do wtorku na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. Nasz region to ulubione miejsce ćwiczeń nie tylko elity pilotów, lecz także adeptów szybownictwa.

Asy lotnictwa ćwiczą przed Mistrzostwami Świata w lataniu precyzyjnym. – Wybrali Kotlinę Jeleniogórską, ponieważ za granicą będą latali w podobnych warunkach.
Jak mówi trener kadry narodowej Andrzej Osowski, latanie nad Jelenią Górą nie jest łatwe nawigacyjnie i sporo wymaga od zawodników.

Większość pilotów, którzy trenowali loty nad naszym regionem, to profesjonaliści, którzy na co dzień pilotują pasażerskie maszyny Boeing 737. Jednym z gości lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego był kapitan Wacław Wieczorek, pilot LOT-u. To właśnie on siedział za sterami boeninga, którym do Rzymu wracał z pielgrzymki po Polsce papież Benedykt XVI.

Wieczorek powiedział Słowu Polskiemu Gazecie Wrocławskiej, że tamten lot przebiegał bez zakłóceń. Po wylądowaniu załoga spotkała się z Papieżem, który podziękował za spokojny przelot i razem z pilotami pozował do pamiątkowej fotografii.

Kapitan Wieczorek jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata, Europy, Polski oraz igrzysk lotniczych.
Kolejne Mistrzostwa Świata w lataniu precyzyjnym odbędą się we Francji.

Jednak lotnisko i Góra Szybowcowa to nie tylko baza dla profesjonalistów. Już teraz ci, w których drzemie lotnicza pasja, mogą zapisywać się na wstępne kursy pilotażu szybowcowego. Warunek to ukończenie 14 lat i zgoda rodziców.
Aeroklub przyjmuje zapisy na terminy: 4-10 lipca oraz 16-22 sierpnia. Więcej informacji pod nr. telefonu: 075 7526020, 0512215612
e-mail: aeroklubjg@jg.home.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group