Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7178
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Podmuch zimy – trudne warunki na drogach

Poniedziałek, 26 listopada 2007, 8:19
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Podmuch zimy – trudne warunki na drogach
Fot. Jelonka.com
Poranne opady śniegu utrudniają ruch. Dochodzi do kolizji. W górach – zamieć i drugi stopień zagrożenia lawinowego. Wypadek w Dziwiszowie. Samochód wpadł do rowu, kierowca jest nieprzytomny.

W mieście nie jeździ się łatwo, choć tragedii nie ma. – Pierwsze piaskarki wyjechały na ulice o godz. 5. 45 – prostuje Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. – Po mieście porusza się pięć piaskarek i jeden opłużony ciągnik. Drogowcy oczyścili ze śniegu 100 km jezdni – dodaje.

Kierowcy powinni jednak uważać. Na drodze z Jeleniej Góry do Legnicy doszło do wypadku drogowego. Samochód wpadł do rowu. Kierowca jest ranny i nieprzytomny. Na miejscu pomaga pogotowie ratunkowe i straż pożarna.
Do kolizji doszło wcześnij u zbiegu ulicy Staffa i Nowowiejskiej. Jeden z prowadzących nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Policja apeluje o ostrożność.

W górach zima na całego. Jest minus dziewięć stopni Celsjusza, pada śnieg i wieje silny wiatr (do 32 m/sek). Pokrywa białego puchu na Śnieżce wynosi 27 cm, a widoczność ograniczona jest do 30 metrów. Goprowcy przestrzegają przed spacerami bez odpowiedniego wyposażenia. Czynnik chłodzenia wiatrem powoduje, że odczuwalna temperatura jest dużo niższa. Ratownicy ogłosili drugi w pięciostopniowej rosnącej skali stopień zagrożenia lawinowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group