Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7943
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podejrzany znowu zabił?

Sobota, 23 stycznia 2021, 7:01
Autor: WAC
Region: Podejrzany znowu zabił?
Fot. policja
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 81 – letniego Waltera R. podejrzanego o zabójstwo 68 – letniego mężczyzny, do którego doszło 11 grudnia 2020 roku w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w tym głównie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia różnego rodzaju śladów, 19 stycznia w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze 81–latek usłyszał zarzut zabójstwa, a dzień później Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie zarzucono także posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia, a także posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających.

Śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna w przeszłości, a konkretnie w roku 1988, dokonał podwójnego zabójstwa. Pozbawił wówczas życia kobietę i mężczyznę. Trafił wtedy do więzienia na 25 lat. Teraz, za popełnienie zbrodni, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sprawie tej niewątpliwie kluczowe znaczenie miała wielogodzinna praca kamiennogórskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, w tym techników z laboratorium kryminalistycznego - tłumaczy mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z policji dolnośląskiej. - Oględziny miejsca zdarzenia nawet niewielkiego pomieszczenia trwają od kilku do kilkunastu godzin. Są czynnością niepowtarzalną a ślady, których nie uda się ujawnić i zabezpieczyć w ich trakcie, z dużym prawdopodobieństwem przepadną. Dlatego właśnie od skrupulatności pracy techników kryminalistycznych pracujących na miejscu zdarzenia zależy, czy sprawca przestępstwa stanie przed sądem, ale także to, czy nie trafi tam osoba niewinna.

Twoja reakcja na artykuł?

5
10%
Cieszy
8
16%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
33
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
379
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group