Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7054
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podejrzany o wyłudzenie z PFRON–u blisko 400 tys. zł

Piątek, 1 grudnia 2017, 12:01
Autor: 112
Kara pozbawienia wolności do ośmiu lat grozi mężczyźnie podejrzanemu o wyłudzenie blisko 400 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Przedstawiono mu 23 zarzuty.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od 2011 do roku do roku bieżącego wyłudził blisko 400 tysięcy złotych. 48-latek zatrudniał 26 osób z grupą inwalidzką. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na osobę niepełnosprawną przysługuje dofinansowanie z PFRON-u - zarówno do wynagrodzenia, jak i pracodawca może zwrócić się do Funduszu o zwrot poniesionych kosztów.

- Mężczyzna skorzystał z takiej możliwości i za powyższy okres pobierał na zatrudnionych przez siebie pracowników dofinansowanie dotyczące poniesionych kosztów płac. Kwoty jakie otrzymywał kształtowały się od 150 do 2000 zł miesięcznie na osobę i były zależne od stopnia niepełnosprawności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Okazało się, że pracodawca pobierał środki z funduszu, ale nie odprowadzał obowiązkowych składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe, naliczane od tego wynagrodzenia i obowiązkowe składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Jeleniogórzaninowi w tej sprawie przedstawiono 23 zarzuty – dodaje E. Bagrowska.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group