Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3271
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podejrzany o śmierć czterech osób w areszcie

Środa, 12 lutego 2020, 8:05
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 15:29
Autor: T–Cz
Jelenia Góra: Podejrzany o śmierć czterech osób w areszcie
Fot. Użyczone/Archiwum Prokuratury Okręgowej
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Jackowi B., zarzucając mu zabójstwo czterech osób, które rok temu zginęły w pożarze pustostanu w Szklarskiej Porębie.

15 lutego 2019 roku w godzinach popołudniowych w Szklarskiej Porębie przypadkowe osoby zauważyły pożar budynku dawnego pensjonatu. Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej i zakończeniu akcji gaśniczej, wewnątrz pomieszczenia na trzeciej kondygnacji budynku ujawniono zwłoki czterech osób.

W wyniku przeprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Policji śledztwa ustalono, że tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń budynku znajdowało się pięcioro znajomych, którzy spożywali znaczne ilości alkoholu. W godzinach popołudniowych, jeden z uczestników spotkania opuścił pomieszczenie, po czym zamknął drzwi celowo blokując wejście znajdującym się na korytarzu fotelem, który następnie podpalił. W budynku szybko rozprzestrzenił się pożar, a w jego wyniku, pozostałe w pomieszczeniu cztery osoby poniosły śmierć.

W sprawie przesłuchano szereg osób, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i eksperyment procesowy. Uzyskano opinie biegłych z zakresu pożarnictwa, biologii i medycyny sądowej.

Przeprowadzone w sprawie drobiazgowe śledztwo doprowadziło do ustalenia, że sprawcą pożaru był Jacek B.
Po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze przedstawiono mu zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru.

Podejrzany nie przyznał się do jego popełnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze został on tymczasowo aresztowany. 62-letni Jacek B. nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Był już wcześniej karany sądownie.

Zrzucona mu zbrodnia zabójstwa czterech osób zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Pokrzywdzeni to dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
20%
Smuci
2
8%
Złości
16
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1171
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group