Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5620
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Podejdź–no do Płota, obejrzyj fotografie

Niedziela, 5 października 2008, 16:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2008, 8:59
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Podejdź–no do Płota, obejrzyj fotografie
Fot. TEJO
Siódmą odsłonę niecodziennej wystawy fotograficznej otwarto w niedzielę w Kopańcu. Na Płocie Sołtysa (duże litery celowe) zawisły zdjęcia twórców, którzy ze swoimi dziełami postanowili wyjść do ludzi nie czekając, aż ludzie do nich przyjdą.

Obrazy różne: od „swojskich” twarzy mieszkańców, poprzez portrety (w tym zbiorowe) mieszkańców Kopańca, aż po krajobrazy Ziemi Jeleniogórskiej, fragmenty Jeleniej Góry, sceny z Berlina i inne „fragmenty” rzeczywistości uwiecznione dzięki zdjęciom. Ich autorzy to Jerzy Almonkari, Adam Bończa-Pióro, Jacek Jaśko, Andrzej Jędrocha, Wojciech Miatkowski i Ellen Roehner.

Są też zdjęcia ze wspólnego projektu Domu Spotkań w Kopańcu i portalu Jelonka.com pod hasłem „Pamięć miasta”, nawiązującego do 900-lecia stolicy Karkonoszy. Jacek Jaśko pokazał znane, ale – paradoksalnie – mało opartrzone fragmenty stolicy Karkonoszy, w tym krajobrazy ulicy Kilińskiego.

Mottem Jaśki są słowa jednej ze starszych mieszkanek Kopańca: - Nas nie będzie, wsi może też nie będzie, ale fotografia zostanie. A na Płocie Sołtysa, trzy lata po otwarciu galerii, wisiało już 1000 prac fotografów z Kopańca, Wrocławia, Szczawna-Zdroju i Berlina, Warszawy i Jeleniej Góry.

Po wernisażu gospodarz galerii zaprosił uczestników wernisażu do swojej niepowtarzalnej posiadłości. Tam przy kawie, herbacie i winie można było długo rozmawiać o fotografii i uroku magicznego Kopańca, do którego zawsze aż chce się wracać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group