Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6590
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podarowali Wodnikowi

Wtorek, 27 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 marca 2007, 12:10
Autor: ROB
Jelenia Góra: Podarowali Wodnikowi
Fot. Jelonka.com
Cena wody nie wzrośnie – uspokajał na dzisiejszej sesji wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Sieci wodociągowe i przyłącza o wartości 11 milionów złotych przekaże wkróce miasto spółce Wodnik. Rada na dzisiejszej sesji wyraziła pozytywną opinię w tej sprawie. Zdecydowana większość rajców była za.

Uchwała ta miała być głosowana tydzień temu na sesji (wóczas obrady przerwano, dzisiaj nastąpiło ich dokończenie), ale na wniosek radnych prezydent ją wówczas wycofał. Radni narzekali, że nie otrzymali listy przyłączy, które mają być przekazane. Obawiali się ponadto, czy przekazanie majątku nie bedzie skutkowało podwyżkami cen wody i ścieków.
Dzisiaj uchwałę przedstawiono ponownie. Skąd ten pośpiech?

– Chcieliśmy uchwalić ten zapis jeszcze w marcu – mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak. – Po zmianie miesiąca trzeba byłoby ponownie przeszacować tą operację.

Zapewnił jeszcze raz, że ceny wody nie wzrosną. – Za rok część przekazanego teraz majątku zdekapitaluzije się i nie będzie od niego naliczanej wysokiej amortyzacji – mówił Jerzy Łużniak. Wówczas przekażemy kolejne przyłącza i sieci.

Na sesję znowu nie został zaproszony prezes Wodnika Stanisław Dziedzic. – Nie było takiej potrzeby – skwitował Jerzy Łużniak. – Zapisy uchwały są zbieżne ze stanowiskiem pana Dziedzica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group