Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 12519
Zalogowanych: 110
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pociągiem ze Świeradowa przez Jelenią Górę do Wrocławia

Sobota, 18 listopada 2023, 11:38
Aktualizacja: 11:40
Autor: MJr
Dolny Śląsk: Pociągiem ze Świeradowa przez Jelenią Górę do Wrocławia
Po wielu latach Mirsk i Świeradów-Zdrój wracają na kolejową mapę Polski. Już za niecały miesiąc ruszy połączenie kolejowe Gryfów-Świeradów!

Pierwszy pociąg pojedzie tą trasą 10 grudnia. Wyruszy z Gryfowa Śląskiego i przez Mirsk dojedzie do Świeradowa-Zdroju. Zatrzyma się na przystankach w Proszówce, Mirsku, w Mroczkowicach i Krobicy.

Bilet ok. 50 zł

Zgodnie z planem pociąg będzie kursował codziennie, a na trasie pojawi się aż 9 par pociągów w ciągu całego dnia. Cały kurs będzie się odbywał na trasie Świeradów-Wrocław, a pierwszy pociąg ze Świeradowa wyruszy 10.12 o godz. 6. Przejazd potrwa 3 i pół godziny a pasażer będzie się musiał 2 razy przesiadać do innych pociągów. Najpierw w Gryfowie, a później w Jeleniej Górze. Ale bezpośrednio dojedzie. Kolejne kursy zaplanowano o godz. 7, 10, 12, 13, 16 i 18 ze Świeradowa. Bilet będzie kosztował ok. 50-60 zł.

- Niektóre kursy będą się odbywać przez Legnicę, a wtedy podróż potrwa nieco krócej. Ok. 3 godzin - słyszymy od kolejarzy.

Połączenie ze światem

- Niby dobra możliwość prawie bezpośredniej jazdy ze Świeradowa do Wrocławia. Zwłaszcza dla niektórych kuracjuszy. Trochę uciążliwe będą te 2 przesiadki. Z walizką nie będzie to łatwe - mówi jeden z pasjonatów kolei.

Inni wskazuje na brak w nowym rozkładzie przystanku w Brzezińcu, który wcześniej był. Większość ocenia jednak, że Świeradów zyska "kolejowe połączenie ze światem".

Dostosowują się do pociągów

Świeradowski samorząd już dostosowuje komunikację miejską do godzin przyjazdów i odjazdów pociągów. Managerowie hoteli teraz biorą pod uwagę możliwość dojazdu do miasta pociągiem, a wielu liczy na dogodne połączenie z Wrocławiem z możliwością przyjechania pociągiem rano do Świeradowa i powrót wieczorem do Wrocławia (ostatni odjazd o godz. 18 i przyjazd przed godz. 22 do Wrocławia).

Karpacz w planach

W planach jest również połączenie Świeradowa z Karpaczem. Byłby to jeden kurs dziennie, wyjazd rano ze Świeradowa i powrót wieczorem z Karpacza. Ma taki powstać po trwającej odbudowie linii kolejowej pod Śnieżkę.

Filmy nagrane przez portal www.lwowecki.info

Twoja reakcja na artykuł?

141
83%
Cieszy
16
9%
Hahaha
3
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
2%
Złości
5
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy szukasz swoich szans na wygraną w grach Lotto?

Oddanych
głosów
349
Tak, regularnie
21%
Tak, ale tylko przy dużych kumulacjach
30%
Nie, nigdy
49%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak się uspokoić i odstresować w kilkanaście sekund?
Rozmowy Jelonki
W sklepach mówią, że już tak jest, ale tak naprawdę jeszcze nie ma
 
Pieniądze
Jeleniogórski Uphotel doceniony
 
Czechy
System fortyfikacji nieopodal polskiej granicy
 
Pogoda
Jest potwornie ślisko, a jak będzie w najbliższych dniach?
 
112
Przejechał mu samochodem po nogach!
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group