Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3747
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po zabawie – noworoczny bałagan – MPGK wyjaśnia

Czwartek, 1 stycznia 2009, 13:10
Aktualizacja: Piątek, 2 stycznia 2009, 13:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po zabawie – noworoczny bałagan – MPGK wyjaśnia
Fot. TEJO
Resztki potłuczonych butelek po winie musującym, opakowania po fajerwerkach, puszki i inne odpadki walają się po placu Ratuszowym.

To pozostałości nocnych szaleństw jeleniogórzan, którzy bawili się na sylwestrowej imprezie pod chmurką. Tuż po godz. 1 zdemontowano scenę, ale śladów nieładnego zachowania sylwestrowiczów - którzy bez żenady tłukli na bruku opróżnione butelki po trunkach szampanopodobnych - nikt nie posprzątał. Służby miejskie mają dziś wolne i najpewniej wielkie porządki na rynku będą miały miejsce jutro.

Odpadki po zabawach są także na ulicach i chodnikach. Mieszkańcy chętnie odpalali race i fajerwerki, ale opakowań po nich nie chciało im się wyrzucić do kubłów.

Wyjaśnienie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej
MPGK Sp. z o.o. informuje, że sprzątanie Placu Ratuszowego rozpoczęto zgodnie z ustaleniami 1 stycznia 2009 roku o godz. 600. Uprzątnięto większą część Placu, wywieziono 15 pojemników o pojemności 0,24 m3 odpadów oraz pełne 2 samochody dostawcze. Sprzątniętą część Placu oczyściła zamiatarka . W związku z koniecznością rozbiórki estrady o godz. 10.00 musiała nastąpić przerwa . Ta część Placu (widoczna na drugim zdjęciu) zgodnie z deklaracją rozbierających mogła być sprzątana po godz. 15.00. Po tej godzinie dokończyliśmy sprzątania Placu. Łącznie wywieziono ponad 15 m3 odpadów.W tej sytuacji wszelkie krytyczne uwagi nie mają uzasadnienia.
Z poważaniem
Michał Kasztelan Prezes

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group