Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7506
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po wakacyjnej przerwie obradowali miejscy radni

Czwartek, 27 września 2012, 13:50
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2012, 7:56
Autor: red,tau
Jelenia Góra: Po wakacyjnej przerwie obradowali miejscy radni
Fot. Jakub Thauerl
Na dzisiejszej (27 września) sesji jeleniogórscy radni zajmowali się m.in. miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Podchorążych (graniczącego w części z gminą Jeżów Sudecki) oraz dla terenów między ulicami: Strumykową i Czarnoleską. Było o zmianie kategorii ul. Spółdzielczej z drogi gminnej na powiatową. Nadano też statuty: Teatrowi im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i Muzeum Przyrodniczemu w Jeleniej Górze–Cieplicach.

Sporządzenie obu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego to konieczność. W przypadku terenu w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Podchorążych korekty wymagają m.in. zapisy dotyczące parametrów i wskaźników zabudowy, przeznaczonej na budownictwo wielo- i jednorodzinne oraz pod usługi. Wniosek o zmianę przeznaczenia części działek złożyła Agencja Mienia Wojskowego, gdyż w dotychczasowym planie opisane one były jako zamknięte. A w związku z utratą charakteru terenów specjalnych przez cały kompleks przy ul. Podchorążych, Agencja zabiega o możliwość usytuowania tutaj zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

W przypadku terenu między ulicami Strumykową i Czarnoleską, o zmianę jego przeznaczenia wnioskowali właściciele części gruntów, którzy chcieliby tutaj zainwestować m.in. w budownictwo mieszkaniowe.

Tematem obrad dzisiejszej sesji była także m.in. ulica Spółdzielcza. Chodziło o pozbawienie jej kategorii drogi gminnej, aby mogła stać się drogą powiatową. Ulica Spółdzielcza łączy bowiem bezpośrednio drogę krajową nr 3 oraz drogę powiatową nr 2773D. Jest to także droga o dużym znaczeniu, gdyż stanowi ważny element rozwoju na obszarze jeleniogórskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
45
Coraz lepiej
20%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
27%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group