Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2492
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Po proteście prokuratorów z Jeleniogórskiego, minister na dywanik

Poniedziałek, 22 września 2008, 9:36
Aktualizacja: 9:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Po proteście prokuratorów z Jeleniogórskiego, minister na dywanik
Fot. Archiwum
Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski trafi przed oblicze sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Prokuratorzy z okręgu jekeniogórskiego sprzeciwiają się kadrowej czystce, którą ma planować resort.

Wszystko po liście protestującym przeciwko planom kadrowym ministra podpisanym przez 101 śledczych z okręgu jeleniogórskiego.

Poinformował o tym Nasz Dziennik w poniedziałkowym wydaniu. Prokuratorzy domagają się też przedstawienia realnych rozwiązań ustawowych, które zagwarantują im wyższe zarobki – czytamy. Prostesują też przeciwko planom upolitycznienia wymiaru sprawiedlwości.

Jednym z punktów jest wniosek o niedokonywanie zmian na stanowisku prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze. Pełniącym obowiązki szefem śledczych naszego okręgu jest Michał Ostrowski. Nie ma jednak pewności, że nim pozostanie. Ministestwo ma plany obsadzenia stanowiska osobą spoza Jeleniej Góry, a Ostrowskiemu kończy się umowa 21 października. Prokutorzy podkreślają, że ich wniosek uzasadniają dobre wyniki osiągnięte przez śledczych z całego okręgu.

Jeleniogórski sygnał, że w resorcie sprawiedliwości źle się dzieje, nie jest jedynym. Pisma w podobnym tonie wpłynęły też ze Świdnicy i Lublina.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group