Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7057
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po latach mieszkańcy doczekali się remontu ulicy

Środa, 7 maja 2014, 9:11
Aktualizacja: Czwartek, 8 maja 2014, 7:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Po latach mieszkańcy doczekali się remontu ulicy
Fot. Tomasz Taf
Do połowy września br. przebudowana zostanie ulica Powstania Listopadowego w Jeleniej Górze, w rejonie Małej Poczty. – O jej remont od lat ubiegali się mieszkańcy – mówi Jerzy Bigus, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Obecnie ogłoszono przetarg na to zadanie. Oferty można składać do 14. maja br.

Ulica Powstania Listopadowego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Powstania Styczniowego w Jeleniej Górze.

- Wykonamy tam nie tylko nową nawierzchnię, ale i odwodnienie oraz nowe oświetlenie uliczne – wymienia wiceszef Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Zakres prac będzie podobny jak na ul. Powstania Styczniowego. Wraz z wyremontowaną ulicą Daszyńskiego będziemy mieli już przebudowany cały ten rejon Małej Poczty – dodaje Jerzy Bigus.

Na przebudowywanej, około kilometrowej, ulicy powstaną cztery nowe studzienki ściekowe oraz pięć nowych słupów oświetleniowych. Ułożone zostaną również krawężniki, których obecnie nie ma, przez co przy większych opadach deszczu woda wlewa się do budynków. Na ulicy pojawi się również nowe oznakowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group