Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 5182
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po Festiwalu Kultury Żydowskiej. To było wydarzenie!

Poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 6:46
Aktualizacja: Wtorek, 14 sierpnia 2012, 7:41
Autor: tau
Jelenia Góra: Po Festiwalu Kultury Żydowskiej. To było wydarzenie!
Fot. Jakub Thauer
Urszula Makosz, zespół Klezzmates, oraz Raphael Rogiński z kapelą Cukunft to artyści którzy wystąpili na Placu Ratuszowym w niedzielę (12.08) – w drugim i ostatnim dniu Festiwalu Kultury Żydowskiej w Jeleniej Górze. W Teatrze im. C.K Norwida odbył się jeszcze wieczorem, towarzyszący imprezie, koncert Franka Londona, Lorina Sklamberga oraz Roba Schwimmera. – To jedna z ważniejszych imprez kulturalnych w naszym mieście – podsumował Adrian Ginielski, student.

Podczas ostatniego dnia festiwalu na szczęście dopisała pogoda i wiele osób zgromadziło się na Placu Ratruszowym. - Wczoraj złapał nas deszcz, ale dzisiaj mogliśmy bez przeszkód wysłuchać wszystkich koncertów. Po raz pierwszy w Jeleniej Górze brzmiała tego typu muzyka na żywo. Uważam, że uczestniczyliśmy w naprawdę wielkim wydarzeniu - mówiła nam pani Anna, mieszkanka Jeleniej Góry.

Także na koncercie w teatrze nie zabrakło publiczności. Frank London jest nowojorskim trębaczem oraz jednym z najwybitniejszych wykonawców amerykańskiej muzyki klezmerskiej. Zarówno on, jak i Lorin Sklamberg są członkami nowojorskiej grupy klezmerskiej The Klezmatics. Występowali oni wielokrotnie na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, a tym razem zawitali także do Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group