Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6558
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Pływacy Just Swim z medalami MDŚ!

Niedziela, 18 grudnia 2016, 2:30
Aktualizacja: 2:35
Autor: MDvR
Nowa Ruda: Pływacy Just Swim z medalami MDŚ!
Fot. użyczone
Wysoka frekwencja na Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego nie jest nowością. Nic dziwnego – to najważniejsze zawody DOZP w pierwszej części sezonu, a Dolny Śląsk to aktualnie jeden z najsilniejszych ośrodków polskiego pływania.

Miejscem dwudniowych zmagań najlepszych zawodników Dolnego Śląska, które odbyły się w weekend (9-10 grudnia była ośmiotorowa, 25-metrowa pływalnia Centrum Turystyki i Sportu w Nowej Rudzie – Słupcu. Tegoroczne mistrzostwa zgromadziły na starcie ponad pół tysiąca zawodników z 54 klubów głownie dolnośląskich, zdarzały się jednak kluby z dość odległych miejsc Polski.

- To oczywiste, że chcielibyśmy aby nasi podopieczni walczyli o jak najlepsze lokaty, ale cały czas mamy świadomość, że jechaliśmy zdobywać doświadczenie, zwłaszcza w przypadku zawodników najmłodszego na zawodach rocznika 2005 – mówi Marcin Binasiewicz, szef wyszkolenia w Just Swim Jelenia Góra i dodaje - Każdy rekord życiowy przyjmowaliśmy z wielką radością, a wartościowych wyników było naprawdę dużo. Praktycznie w każdym starcie zawodnicy bili swoje „życiówki”. Szczególnie cieszą występy Dominiki Jarkowiec (2000), która po przerwie wznowiła treningi w teamie Just Swim i po niespełna dwóch miesiącach pracy poprawiła większość rekordów życiowych. Nasza zawodniczka zdobyła srebro na 50 metrów stylem dowolnym, brąz w klasyku i brąz w sztafecie mieszanej 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Cieszą też bardzo występy Kuby Miliszkiewicza (2004), który w każdym z sześciu indywidualnych startów poprawił życiówki, zdobył srebro na 50 metrów stylem dowolnym i brąz w sztafecie. Świetnie prognozują występy Maksyma Woźnego, który również wypływał 100% życiówek, osiągając wyniki w pierwszej trójce rocznika 2005, który był tu klasyfikowany wraz z rocznikiem 2004. Jak zawsze dobrze startowały Natalia Stelmaszczyk (2004) i Dominika Książek (2005). Piękny progres odnotowali Michał Gigiel (2004) i Maciej Bordziłowski (2004). Podsumowując – udane dla nas zawody, a za rok będziemy jeszcze lepsi. Postaramy się ustrzec nielicznych błędów i drobnych niepowodzeń.

Dużą atrakcją dla zawodników była możliwość startu na jednych zawodach obok zawodników kadry Polski: Alicji Tchórz, Dominiki Sztandery czy Pawła Juraszka i podziwiania ich pływackiego kunsztu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group