Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6282
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Płonęła sadza w kominie

Wtorek, 25 listopada 2008, 16:42
Aktualizacja: 16:43
Autor: Ania
JELENIA GÓRA/ REGION: Płonęła sadza w kominie
Fot. Ania
Dopiero co rano informowaliśmy o zwiększonym ryzyku pożaru spowodowanego brudem w kominach i już jest następne takie zdarzenie. Tym razem – w Jeżowie Sudeckim.

Zapaliła się tam dzisiaj sadza w kominie jednego z domów przy ulicy Długiej. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji straży pożarnej nikomu nic się nie stało, ale mieszkańcy budynku najedli się strachu. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że podobnych pożarów w najbliższym czasie będzie bardzo dużo.

– Paląc w piecu powinniśmy pamiętać o tym, żeby używać dobrego opału. Zapalenie się sadzy wywołuje najczęściej mokre drzewo i złej jakości węgiel – Najlepszym i w pewnym sensie najbezpieczniejszym opałem jest koks, niestety jego cena i brak przystosowanego pieca powoduje, że ludzie decydują się na kupno węgla. Poza tym niezmiernie ważne jest regularne czyszczenie komina, bo to również obniża ryzyko pożaru – powiedział Piotr Borowik, zastępca komendanta Straży Pożarnej w Jeżowie Sudeckim.

Strażacy gasili także płonący śmietnik przy ulicy Broniewskiego w Jeleniej Górze. Pożar wywołał dla zabawy zapewne jakiś piroman dowcipniś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group