Superliga: Play–offy się oddalają, KPR wyraźnie gorszy od Politechniki

Sobota, 12 lutego 2011, 20:33
Aktualizacja: Wtorek, 15 lutego 2011, 0:03
Autor: red.
W dzisiejszym meczu 19. kolejki PGNiG Superligi kobiet, KPR Jelenia Góra uległ wyraźnie Politechnice Koszalin 30:35. Porażka nie pozbawia nas szans na awans do fazy play–off, ale będzie to zadanie bardzo trudne – potrzebujemy zwycięstw oraz sprzyjających wyników z innych parkietów.

Od początku spotkania koszalinianki górowały nad naszym zespołem w każdym elemencie gry. Po 5 minutach było już 4:1 dla przyjezdnych. KPR miał ogromne problemy w ofensywie, podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak iDili Samadowej seryjnie popełniałyy niewymuszone błędy techniczne, które błyskawicznie były zamieniane na bramki dla AZS-u. W 22 minucie KPR przegrywał już 8:14 i nic nie wskazywało na to, że nasze szczypiornistki mogą coś w tym meczu ugrać, bowiem ich ataki przypominały uderzenia głową w mur rosłych koszalinianek. Do przerwy Politechnika wygrywała 20:11.

Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra jeleniogórzanek, które starały się zatrzeć różnicę doświadczenia szybkimi akcjami, ale podopieczne Waldemara Szafulskiego były na to przygotowane i nie pozwoliły na zbyt wiele naszej ekipie. Walka cios za cios trwała do 51 minuty, gdy na tablicy widniał wynik 23:31. W tym momencie na parkiecie w zespole gości pojawiły się zawodniczki rezerwowe, co pozwoliło na zmniejszenie różnicy bramkowej przez nasz zespół i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Politechniki Koszalin 35:30.

KPR pomimo tej porażki ma jeszcze szansę na zajęcie miejsca premiującego grę w play-offach, lecz do tego potrzebne są sprzyjające nam wyniki innych spotkań. Kolejny mecz jeleniogórzanki rozegrają 19 lutego w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem.

KPR Jelenia Góra - AZS Politechnika Koszalin 30:35 (11:20)

KPR: Szalek, Kozłowska, Krajewska - Fursewicz (3), Dąbrowska (8), Kocela (8), Buklarewicz (2), Załoga (4), Kubicka, Odrowska (4), Konsur (1), Muras

Politechnika: Kwiecień, Shyverska - Szostakowska (2), Kobyłecka (3), Olek (1), Bilenia (5), Dworaczyk (5), Muchocka (3), Całużyńska (6), Chmiel (4), Szafulska (4), Błaszczyk (2), Leśkiewicz