Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8048
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Plastycznie i fotograficznie o rurach i wodzie

Sobota, 17 września 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Z okazji IV Dnia Otwartego spółka Wodnik i BWA ogłaszają indywidualny konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą: „Co w rurach piszczy?” oraz konkurs fotograficzny dla szkół gimnazjalnych i średnich „Czysta woda źródłem życia”. Prace można składać do 15 grudnia br. Warunkiem udziału jest obecność na dniu otwartym Wodnika, 1 października br.

W konkursie plastycznym technika prac jest dowolna, ważne by ich format miał 297 x 420 mm (A3). Na konkurs fotograficzny można złożyć zdjęcia wykonane techniką cyfrową lub analogową w formacie 15 x 21 cm. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub kolorowe. Zarówno prace plastyczne, jak i fotograficzne mają nawiązywać do własnych wrażeń z odwiedzin w spółce. Każda praca musi mieć też na odwrocie tytuł, imię i nazwisko, klasę i wiek uczestnika, pieczątkę szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.

A jest o co powalczyć! Organizatorzy przygotowali bowiem nagrody zarówno dla uczestników, jak i szkół, z których będą pochodzili laureaci. Za I miejsce zwycięzca otrzyma bon w wysokości 150 zł, a szkoła o wartości 500 zł. Za II miejsce to przewidziano nagrodę o wartości 100 zł dla uczestnika i 300 zł dla szkoły, a za miejsce trzecie – 50 zł dla ucznia i 200 zł dla szkoły.

W jury konkursów zasiądą: Prezydent Miasta, Marcin Zawiła, pełnomocnik zarządu WFOŚiGW, Bogumiła Turzańska-Chrobak, przewodnicząca rady nadzorczej PWiK „Wodnik”, Danuta Strahl, prezes zarządu PWiK „Wodnik”, Wojciech Jastrzębski oraz dyrektor Galerii Sztuki BWA, Janina Hobgarska.

Pierwszego października br. w godz. 10.00- 15.00 odbędzie się natomiast IV Dzień Otwarty Wodnika. Przy tej okazji będzie możliwość zwiedzania Zakładu Uzdatniania Wody wraz z Laboratorium Wody przy ulicy Wróblewskiego 101 oraz Miejskiej Oczyszczalni Ścieków wraz z Laboratorium Ścieków przy ulicy Lwóweckiej.

– Spółka zapewnia możliwość zapoznania się z liniami technologicznymi produkcji wody i oczyszczania ścieków pod specjalistycznym przewodnictwem. Ponadto przewidziane są wyjazdy na zbiornik „Sosnówka” oraz inne atrakcje m.in. pokazy sprzętu specjalistycznego. W najbliższym czasie na stronie internetowej Spółki (www.wodnik.net.pl) ukaże się szczegółowy harmonogram dnia otwartego – informuje Arkadiusz Gerono, Specjalista ds. Kontrolingu i Budżetowania spółki Wodnik w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group