Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6792
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pisali dyktando po angielsku

Piątek, 6 czerwca 2014, 8:44
Aktualizacja: Sobota, 7 czerwca 2014, 8:11
Autor: Org
Region: Pisali dyktando po angielsku
Fot. Organizator
Master of Dictation to tytuł konkursu znajomości języka angielskiego, którego piąta edycja odbyła się wczoraj (5.06) w Gimnazjum w Mysłakowicach. Wzięli w niej udział gimnazjaliści z: Kowar, Łomnicy, Karpacza, Lubomierza, Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, Sosnówki oraz – rzecz jasna – uczniowie z Gimnazjum w Mysłakowicach. Organizatorem był Jacek Ziarkowski, anglista w Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach.

Zadaniem było napisanie dyktanda w języku angielskim. W czasie, gdy uczniowie pisali tekst pt.: „Love”, zaproszeni opiekunowie mieli możliwość w towarzystwie kierownika administracji Gerarda Gałęskiego zwiedzenia wieży pałacu, w którym mieści się szkoła. Następnie, gdy nauczyciele zajmowali się sprawdzaniem napisanych prac, na wieżę udali się uczniowie.

Jury konkursu wyłoniło siedem osób, które stanęły do drugiej części konkursu, tzw. Spelling Contest. Uczniowie mogli zdobyć dodatkowe punkty losując w trzech rundach wyrazy, które mieli przeliterować. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Siepiela z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, drugie Dominika Mostrąg z Gimnazjum w Łomnicy, trzecie Łukasz Orawiec z Gimnazjum w Mysłakowicach. Wyróżnieni zostali: Kacper Woźniak, Szymon Gąszczyk oraz Adam Szcześniak.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek, a zwycięzcy mogą się cieszyć z wygranych nagród, w skład których wchodziły: słowniki, readersy, gry komputerowe, fiszki, słuchawki oraz nagroda za pierwsze miejsce - tablet.

- Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością pisowni języka angielskiego – podsumowuje organizator Jacek Ziarkowski. - Jest mi niezmierni miło, że konkurs cieszy się taką popularnością - dodaje.

Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach, księgarnia językowa Polanglo w Jeleniej Górze, wydawnictwo Oxford University Press oraz Centrum Nauki Języka Angielskiego w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group