Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3263
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pijani mama i „wujek” opiekowali się niemowlęciem

Wtorek, 11 grudnia 2007, 11:05
Aktualizacja: 11:06
Autor: TEJO
Kara do pięciu lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie, którzy upili się i w tym stanie zajmowali się malutką dziewczynką. Sprawców zatrzymała policja z Kowar.

– W poniedziałek po południu oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kowarach został powiadomiony przez personel jednej z placówek zdrowotnych o tym, że z 5–cio miesięcznym dzieckiem po pomoc lekarską zgłosiła się pijana matka wraz z konkubentem – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pielęgniarka powiadomiła ich, że w takim stanie nie mogą opiekować się małym dzieckiem i musi powiadomić policję. Po tej informacji opiekunowie uciekli z ośrodka do domu. Tam zastał ich dzielnicowy wysłany przez oficera dyżurnego.

25–letnia matka dziecka i jej 33–letni konkubent mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W mieszkaniu byli również dziadkowie dziecka, jednak również i oni byli po spożyciu alkoholu i nie mogli opiekować się maluchem.

Dziewczynka trafiła na oddział pediatrii do szpitala, a opiekunowie – do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności prawnych. Nieodpowiedzialni opiekunowie odpowiedzą najprawdopodobniej za dopuszczenie dziecka do przebywania w niebezpieczeństwie. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group