Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 3188
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pijana bileterka w parku narodowym

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Poniedziałek, 7 maja 2012, 9:55
Aktualizacja: 11:05
Autor: Angela
55–letnia pracownica firmy zewnętrznej zajmującej się pobieraniem opłat za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego miała 1,5 promila alkoholu. W miniony czwartek (03.05) po interwencji turystki została zatrzymana przez policję. Grozi jej kara grzywny, a w ostatnich dniach zapadła decyzja, że nigdy więcej nie będzie bileterką w KPN–ie.

O nietrzeźwej bileterce policjanci otrzymali zgłoszenie na numer alarmowy. Na interwencję pojechali policjanci jeleniogórskiej drogówki oraz strażnik leśny.

- W trakcie rozmowy z kobietą funkcjonariusze wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało 1,5 promila. O zdarzeniu powiadomiono dyrekcję KPN, a pracę w kasie podjęła inna pracownica. 55-latka po wykonaniu czynności została zwolniona. Teraz za popełnione wykroczenie grozi jej kara grzywny – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego wyjaśnia, że zatrzymana kobieta nie była pracownicą parku, ale zewnętrznej firmy, która wygrała przetarg m.in. na pobieranie opłat za wstęp.

- Jest to nieprzyjemna sytuacja, która stawia KPN w złym świetle, dlatego więcej nie dopuścimy do jej powtórzenia się. Zażądaliśmy od firmy, by ta pracownica nigdy więcej nie pobierała opłat w naszym Parku. Teraz zastanawiamy się, jakie konsekwencje wyciągniemy wobec wykonawcy. Wcześniej nie mieliśmy takiej sytuacji, i dobrze, że ludzie wraz z policją i naszym pracownikiem tak szybko zareagowali – mówi Andrzej Raj, szef KPN-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

rymcycymcy 7-05-2012 10:49
Podobno przedzierała bilety ...wężykiem ! :)
~ 7-05-2012 10:56
Ale jestescie szybcy ho ho!
~ 7-05-2012 11:01
07-05-2012 10:49 | rymcycymcy | Podobno przedzierała bilety ...wężykiem ! :) ---> ha ha ha ha ale ubaw
~Hallo !!! 7-05-2012 11:01
Wielkie Hallo ! , kobitka wypiła na humorek żeby się lepiej stało ,a oni już taka afere zrobili, chory kraj.
Piipi Jelonkowa 7-05-2012 11:26
~Pan Raj ! .. ma tutaj rację ! .. kobieta z zwenętrznej firmy ma do .. parku daleko ! .. bo nie jest szlachetna !
~turysta 7-05-2012 11:36
A czy KPN kiedykolwiek stał w dobrym świetle ?? Pytanie retoryczne ...
~ 7-05-2012 11:44
Ciekawe że KPN zatrudnia firmy z zewnątrz, a sami pracownicy- święte krowy, siedzą w kanciapach, popijają kawkę i plotkują o d... Maryni. Albo piszą "mondre " książki w godzinach pracy. Konia z rzędem temu, kto spotka strażnika KPN na szlaku. Sam dyrektor KPN A.Raj woli w godzinach pracy chodzić po górach i robić zdjecia do swoich albumów i artykułow,niż pilnować spraw parku. Niedługo będzie tak, że wszelkie prace w terenie będą wykonywać w parku narodowym zewnętrzne firmy a "miłośnicy przyrody" z KPN-u będą siedzieć w pobudowanych za ogromne pieniądze centrach edukacji ekologicznej i oglądać telewizję. Oczywiście za wszystko zapłacą podatnicy czyli my.
~uwr 7-05-2012 12:02
No cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że w tego rodzaju instytucjach pieniędzy się nie liczy. Za wszystko i tak płaci państwo. Za to ciągle narzeka się na brak pieniędzy. Kark. Park Narodowy co chwilę wydaje przewodniki po swoich ścieżkach dydaktycznych, ekskluzywnie wydane na kredowym papierze, których nikt nie kupuje i które za jakiś czas rozdaje się za darmo pociotkom i znajomym. Która instytucja mogłaby sobie pozwolić na takie marnotrawstwo pieniędzy? A. Raj ostatnio nieźle wazelinuje na uniwersytecie. Czyżby przymierzał się do habilitacji i szykował miejsce lądowania po spadku z dyrektorskiego stołka?
~dde 7-05-2012 12:41
Co wy chcecie od tej kobitki- nikomu nie zarobiła krzywdy- a od pobierania kasy za wstęp do KPN powinni CAŁKIEM ZREZYGNOWAĆ - przecież park należy do nas wszystkich a nie do KPNu!!!!!!!!!!!!!!!! złodzieje
~izerka 7-05-2012 12:54
Ciekawe, że w polskim parku narodowym trzeba płacić bilety wstepu, które ponoć powinny iść na remont szlaków, a szlaki mamy beznadziejne, w czeskim nic nie trzeba płacic a stan szlaków jest o niebo lepszy. Wiele to mówi o gospodarnosci w K.P.N.-ie.
~Nostradamus 7-05-2012 13:31
Karkonoski Park Narodowy MUSI zatrudniać zewnętrzne firmy. Dlatego miedzy innymi MUSIAŁ zlikwidować swoje gospodarstwo, zaplecze techniczne dla pojazdów i wiele innych stanowisk i działów. Trudno to uzasadnić, bo rozpisywanie ofert i przetargów na każdą bzdurę (np. zakup ołówków) kosztuje podatników bardzo dużo pieniędzy. Zamiast oszczędności stworzono dodatkowe koszty biurokratyczne. Przygotowanie każdej oferty to kupa roboty, trzeba zbadać ceny rynkowe, zdefiniować zasady oferty, jej obszar, zdefiniować CO TO JEST OŁÓWEK itd. itp. Przypominam że jeden tylko dodatkowy urzędnik kosztuje nas około 100 tys, złotych rocznie. ALE TAKIE PRAWO WPROWADZIŁ RZĄD CHYŻEGO RUJA.
~bzdura! 7-05-2012 14:17
Nostradamus, nie pisz głupot. Za chwilę okaże się, że Karkonoski Park Narodowy będzie MUSIAŁ zatrudniać zewnętrzne firmy do pilnowania gór, obsługi interesantów, a nawet zarządzania parkiem i rozpisywania przetargów odnośnie zatrudniania zewnętrznych firm. Bo pracownicy KPN MUSZĄ wypoczywać w godzinach pracy. Dlatego właśnie jest burdel w tej instytucji, bo nikt nikogo nie kontroluje, a jak sie trafi afera, to jest tyle firm i spółeczek, że każda zwala na drugą. Żadne prawo nie nakazuje wysługiwać się zewnętrznymi firmami zamiast własnymi pracownikami, nie wiesz, to nie pisz.
~:/ 7-05-2012 14:50
Kobieta przyszła na kacu do pracy i już artykuły piszą....a tak na marginesie to normalny pracodawca udzielił by tylko nagany ale nie KPN.....oni do końca istnienia świata nie pozwolą już tej Pani pracować jako kasjerka. A podziękować za to można turystce, która pewnie nie chciała zapłacić za wstęp do Parku!!! Wstydem jest angażowanie Policji do interweniowania w takich pierdołach.....nikomu niezagrażała...PARANOJA!!!
~menelek 7-05-2012 16:36
Tak do prokuratury z nią! I 3 miesiące aresztu! Naraziła życie tylu osób. Szok!
~do ~niedajmy 7-05-2012 19:36
specjalnie dla ciebie i tobie podobnym powstaje specjalny portal informacyjny o szczególnie wybranych tematach - forma przedstawiania wiadomości będzie tam uproszczona do minimum akceptowanego przez waszą jaźń; np. że nie wydarzyło się NIC i nie ma czego w sumie komentować, ale warto jednak coś powiedzieć na ten temat. Natomiast dla tych, którzy lubią gdy coś się jednak dzieje, będą też informacje, że wydarzyło się COŚ - wasze komentarze, oczywiście i naturalnie nawiązujące do aktualnego tematu takim samym brakiem sensu, będą jak najbardziej właściwe i słuszne, biorąc pod uwagę elastyczność w swobodzie wypowiedzi jaki narzucać będzie dana treść informacji.
~@ 7-05-2012 20:12
"więcej nie dopuścimy"? O Raju, aleś optymista! Sie piło, i pić sie będzie, piją leśnicy, piją mysliwi, a bileterka nie może? Tylko problem - kto się da przyłapać...
~lukaniu 7-05-2012 21:38
cóż za czujna turystka pewnie jakaś wywłoka z Poznania przyjechała na majowy weekend i sama pewnie była naj....na jak szmata
Piipi Jelonkowa 7-05-2012 22:33
..do - [~Autora postu z godz.20.12] .. nie tylko ! .. bo hiszpanski król Juan Carlos był na polowaniu i .. *tam zastrzelił oszołomionego wodką oswojonego niedzwiedzia ! ~Wiesz ? .. w lesie,cz Karkonoskim Parku Narodowym .. *to* ..sz l a ch e t n y jest prawdziwek ! /..przyp.grzyb/ ~Natomiast człowiek,sam widzisz
~jaro 12 7-05-2012 22:38
To musiało być straszne ehhh współczucia dla walnietej turystki, że ktobitka trzasneła sobie piwko lub drinka a jak to kobita słabszą ma głowę i tak wyszło ale zaraz znalazła sie jakas przybita turystka która musiała pozbawic kobiete pracy zapewne dziadek tej turystki służył dzielnie w PZPR jako donosiciel i to rodzinne
~Ti 7-05-2012 23:23
Ciekawe jakie zagrożenie powodowała... Ja tam bym nic takiego nie zgłaszał - w pracy się nie pije ale jeśli nikomu nie zrobi tym krzywdy to co tam... Na zdrówko :)
ebee 8-05-2012 0:29
Nie rozumiem dlaczego właśnie drogówka ? Czyżby była potrzeba pościgu ? A swoją drogą zadziwia barak kompetencji Pana Dyrektora KPN. Dizsiaj już nawet dzieci w podstawówce wiedzą, że szanująca się firma stawia na personel, bo właśnie kompetentni ludzie to wizerunek firmy. Pan Dyrektor wyraźnie niedouczony tnie koszty zatrudniając firmy zewnętrzne wątpliwej reputacji, zatrudniające przypadkowych ludzi na "śmieciowych umowach". Za "oszczędności" bierze kasę. A ze takie działania czynią "obciach" nikogo nie obchodzi. Siła układu jest zbyt duża, nie tylko zresztą w KPN. Pozdrawiam, EBEE
~? 8-05-2012 0:56
Czujna turystka w nagrodę otrzyma całoroczny darmowy karnet do KPN, a bileterka trzyletni zakaz wstępu do w/w.
~do ebee 8-05-2012 7:36
Być może dla tego, że byli najbliżej wezwania, być może dla tego, że jako drogówka są wprawieni w kontrolowaniu osób nietrzeźwych przy użyciu chociażby alkomatu. Wierz mi, na świecie jest więcej rzeczy których nierozumienie zasługuje na kontemplację.
~sem-ja 8-05-2012 21:49
A oczywiście nigdy nie było takiej sytuacji panie Raj! Oprócz tej w Szklarskiej z przed 4lat. Wtedy pan nijaki Andrzej w. Był tak pijany , że jak policja przyjechała na interwencje to miał problem z wytoczeniem się z budki KPN-u . Wzorowa firma z naszych podatków
~wielka 9-05-2012 17:53
Jak tylko beda takie przestepstwa to kraj nasz bedzie miodem plynacy.Ludzie nierobcie ,afery z byle g................

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group