Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7770
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/kraj: Pierwszy września już tuż tuż

Wtorek, 24 sierpnia 2010, 6:25
Aktualizacja: 6:27
Autor: Gabi
Rodzice i ich pociechy coraz śmielej rozglądają się po rynku wydawniczym i papierniczym. Wyprawka dla dziecka, które chodzi do szkoły może kosztować nawet tysiąc złotych. Komplet nowych książek kosztuje około 350 złotych, a używanych około 170 zł.

Niestety nie wszyscy rodzice mogą pozwolić sobie na kupno używanych książek, ponieważ ich dzieci mają odmienne podręczniki do większości przedmiotów i muszą mieć nowe książki. Dokupić trzeba także przybory szkolne, zeszyty, buty, plecak, ubezpieczyć dziecko, wpłacić na komitet rodzicielski. Wielu rodzin nie stać na taki wydatek, choć w marketach i księgarniach mamią nas promocjami.

Rodzice coraz częściej zwracają się do banku o pożyczkę na wyprawkę. Bankowcy zauważyli, że przed rozpoczęciem roku szkolnego przychodzi więcej ludzi niż przed świętami Bożego Narodzenia. Nisko oprocentowaną pożyczkę można dostać prawie w każdym banku. W mBanku maksymalnie można dostać kredyt do 4 tyś. złotych, w nisko oprocentowanych ratach rozłożonych maksymalnie na 24 miesiące. Swoją ofertę wystosował także Skok Stefczyka, który mocno reklamuje się w radio i gazetach.

Co ciekawe znienawidzone przez uczniów i rodziców mundurki trzy lata temu natrafiły na mur. Można powiedzieć, że nie zdobyły akceptacji. W tym roku można zauważyć zgoła inną tendencję. Dziś mają one podkreślić elitarność i unikalność szkoły. Dress code gimnazjalisty lub licealisty musi być wyrazisty i czytelny. Dochodzi nawet do tego, że szkoły zwracają się z prośbą do projektantów, aby zaprojektowali strój dla ucznia. Czy jest to potrzebne? Czy mundurki zaprojektowane specjalnie dla danej szkoły z dobrego materiału są potrzebne? Na to musza sobie Państwo sami odpowiedzieć.

Nie zmienia to jednak faktu, że wydatki na wyprawkę dla dziecka są ogromne i powinny się zmniejszyć. Osoby, u których dochód na członka rodziny nie przekracza 351 zł może liczyć na pomoc ze strony szkoły lub instytucji wspomagających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
194
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group