Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9392
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszaki z jeleniogórskiej „siódemki” pasowane na uczniów

Sobota, 29 września 2012, 10:49
Aktualizacja: Niedziela, 30 września 2012, 18:55
Autor: manu
Jelenia Góra: Pierwszaki z  jeleniogórskiej „siódemki” pasowane na uczniów
Fot. Archiwum Organizatora
Wczoraj (28 września) dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 7. Ceremonia ślubowania i pasowania na ucznia była wielkim przeżyciem zarówno dla siedmiolatków jak i sześciolatków oraz ich rodziców.

W szkolnej uroczystości wzięli udział nie tylko wszyscy uczniowie, nauczyciele, pedagodzy i pracownicy placówki, ale także licznie przybyłe dzieci z zaprzyjaźnionych jeleniogórskich przedszkoli.

Odświętnie ubrane pierwszaki, jeszcze nieco wystraszone, prezentowały się bardzo dostojnie. Otuchy dodawali im wzruszeni rodzice.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili z tej okazji program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem - dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem użytym w programie i wspaniale zdały swój pierwszy w życiu egzamin.

Następnie przed całą szkołą i w obecności pocztu sztandarowego pierwszaki uroczyście odważnie ślubowały pilność w nauce i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy. I bez obaw podchodziły też do dyrektor szkoły Elżbiety Rybak, która dokonała aktu pasowania na ucznia.

Na zakończenie najmłodsi usłyszeli serdeczne życzenia od Pawła Domagały, naczelnika Wydziału Edukacji i
Sportu Urzędu Miasta Jelenia Góra. - Nie ma się co martwić, w tej szkole będzie spoko – powtórzył słowa jednego z deklamowanych wierszyków naczelnik wręczając pamiątkowe dyplomy. Pierwszaki otrzymały z tej okazji także drobne upominki przygotowane przez zaproszonych na uroczystość przedszkolaków.

„Siódemka” to jedna z najstarszych podstawówek w mieście. Przez ponad 60 lat funkcjonowała w budynku przy ul. Okrzei. Od tego roku szkolnego SP 7 połączono z Gimnazjum nr 2 przy ul. Sudeckiej. O zmianie było głośno, kiedy władze miasta postanowiły zreorganizować sieć szkół w Jeleniej Górze. Gmach, w którym „siódemka” działała niemalże od zakończenia II wojny światowej, stoi pusty. Miasto zamierza go sprzedać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
120
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group