Czytających: 12892
Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Pierwsza porażka u siebie

Niedziela, 6 listopada 2022, 7:03
Szczypiornistki Karkonoszy doznały pierwszej porażki przed własną publicznością. W konfrontacji z inną drużyną z czołówki I ligi (gr. B) - Sośnicą Gliwice, więcej determinacji wykazywały przyjezdne, które wygrały zasłużenie.

Spotkanie kończące 6. kolejkę obecnego sezonu od początku przebiegało pod dyktando przyjezdnych. Po 13 minutach gry na tablicy wyników było 3:6, a miejscowe poderwały się do walki. Gole Załogi przyczyniły się do tego, że strata wynosiła tylko jedną bramkę (5:6, 9:10), ale przed przerwą gliwiczanki ponownie odskoczyły i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 10:13.

Po zmianie stron dwa gole Kobzar-Witczak sprawiły, że wynik znowu był na styku (12:13), ale były to ostatnie momenty, kiedy miejscowi kibice mogli mocno wierzyć w ostateczny sukces. Z każdą minutą rywalki odjeżdżały i w 42. minucie było już 14:20. Ostatecznie Sośnica dowiozła przewagę do ostatniej syreny i mecz zakończył się wynikiem 22:28, a ostatnią bramkę spotkania zdobyła… bramkarka Karkonoszy - Martyna Wierzbicka. To pierwsza porażka Karkonoszy w tym sezonie - przed własną publicznością.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – SPR Sośnica Gliwice 22:28 (10:13)

Karkonosze: Wierzbicka 1 – Kobzar-Witczak 10, Załoga 5, Gałuszka 2, Domin 1, Kuśnierz 1, Jarosz 1, Wołoszczak 1, Tsekhus, Los.
Sośnica: Wasak, Wolak – Walus 5, Kulik 5, Markiewicz 4, Wyrzychowska 4, Kalińska 3, Zub 3, Tyszczak 1, Nimsz 1, Krzysteczko 1, Szołtysek 1, Wójcik, Wroniewicz, Piernikarczyk.
Kary: 12 minut (Karkonosze) – 10 minut (Sośnica)
Czerwona kartka: Szołtysek (Sośnica) 40’
Sędziowały: Magdalena Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki), Anna Chojnowska (Opole).