Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2496
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Pieniądze dla oświaty

Niedziela, 6 lutego 2022, 10:10
Autor: WAC
Piechowice: Pieniądze dla oświaty
Fot. MT
Mocne wsparcie finansowe trafi w najbliższym czasie do piechowickich szkół podstawowych dzięki dotacji jaką otrzymał lokalny samorząd z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Środki w wysokości 365 tysięcy złotych zostaną przeznaczone na realizację projektu „Szansa dla wszystkich”. Dzięki dofinansowaniu, w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Piechowicach, w okresie od 1 marca 2022 do 28 lutego 2023 zostaną przeprowadzone dodatkowe zajęcia: dydaktyczno – wyrównawcze, rozwijające uzdolnienia i specjalistyczne w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Nie zabraknie też środków na organizację kół zainteresowań.

Celem głównym projektu „Szansa dla wszystkich” jest wsparcie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Piechowicach w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz pomoc psychologiczno – pedagogiczna ukierunkowana na niwelowanie negatywnych skutków wywołanych pandemią COVID-19 – informuje zastępca burmistrza Piechowic Kamila Misztela. - Pozwoli to na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zniwelowanie deficytów edukacyjnych spowodowanych długotrwałą izolacją społeczną i nauką w trybie zdalnym oraz podniesienie jakości pracy szkoły, jak również wsparcie uczniów zdolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group