Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5697
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Pieniądze dla oświaty

Niedziela, 6 lutego 2022, 10:10
Autor: WAC
Piechowice: Pieniądze dla oświaty
Fot. MT
Mocne wsparcie finansowe trafi w najbliższym czasie do piechowickich szkół podstawowych dzięki dotacji jaką otrzymał lokalny samorząd z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Środki w wysokości 365 tysięcy złotych zostaną przeznaczone na realizację projektu „Szansa dla wszystkich”. Dzięki dofinansowaniu, w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Piechowicach, w okresie od 1 marca 2022 do 28 lutego 2023 zostaną przeprowadzone dodatkowe zajęcia: dydaktyczno – wyrównawcze, rozwijające uzdolnienia i specjalistyczne w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Nie zabraknie też środków na organizację kół zainteresowań.

Celem głównym projektu „Szansa dla wszystkich” jest wsparcie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Piechowicach w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz pomoc psychologiczno – pedagogiczna ukierunkowana na niwelowanie negatywnych skutków wywołanych pandemią COVID-19 – informuje zastępca burmistrza Piechowic Kamila Misztela. - Pozwoli to na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zniwelowanie deficytów edukacyjnych spowodowanych długotrwałą izolacją społeczną i nauką w trybie zdalnym oraz podniesienie jakości pracy szkoły, jak również wsparcie uczniów zdolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group