Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8004
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piękno w kadrze i za obiektywem

Czwartek, 27 marca 2008, 10:02
Aktualizacja: 10:03
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Piękno w kadrze i za obiektywem
Fot. rylit
Dwie młode dziewczyny zajmujące się fotografią Sandra Gałka i Paulina Pelisiak spotkały się i poznały bliżej na wernisażu wspólnej wystawy „Fotografia” zorganizowanej przez MDK „Muflon” w Jeleniej Górze.

Autorki rozpoczęły przygodę z fotografią w „Muflonie” od mocnego uderzenia. Obie są laureatkami konkursów sobieszowskiego MDK. Sandra Gałka- uczennica Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze wygrała w 2007 roku konkurs fotograficzny „Mój świat”.

Paulina Pelisiak, absolwentka Liceum Plastycznego w Krakowie, słuchaczka Pomaturalnego Studium Fotograficznego w Jeleniej Górze, stanęła na najwyższym podium w zmaganiach: „Fotografia roku 2007”.

– Oprócz technik fotograficznych i wszechobecnej już edycji cyfrowej stosuję w moich pracach elementy malarstwa i grafiki. Wyrażam moje uczucia po przez kolor. Zamierzam dalej kształcić się w kierunku artystycznym i rozwijać dalej swoją pasję fotografowania – mówi Sandra Gałka.

Paulina Pelisiak z kolei fascynuje się studium portretu. – Uważam, że każdy człowiek ma wiele różnych twarzy, które odzwierciedlają jego stan wewnętrzny. Robię zdjęcia techniką cyfrową z wykorzystaniem edycji komputerowej, preferuję fotografię czarno-białą. Oddaje ona bardziej klimat fotografii, nie rozpraszając widza zbędnymi ozdobnikami – usłyszeliśmy od fotograficzki.

Wernisaż wystawy Sandry i Pauliny odbył się w Galerii „Muflon” w środę 26 marca. Wśród gości pojawił się Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Pogratulował obu artystkom, życząc dalszych sukcesów.

Przybyli też nauczyciele i opiekunowie młodych twórczyń oraz koleżanki i koledzy. Wystawę można oglądać do 18 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group