Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9584
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piękne rasy na Lubańskiej

Niedziela, 9 maja 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Piękne rasy na Lubańskiej
Fot. Organizatorzy
Trwają przygotowania do XXXV Karkonoskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbędzie się już za tydzień, na stadionie przy ulicy Lubańskiej.

– Jak co roku nadrzędnym celem kynologicznego święta będzie ocena wyglądu i charakteru zgłoszonych psów rasowych i umiejętności wystawców. Odbędzie się też konkurs na Młodego Prezentera dla dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych 9-12 i 13-18 lat – zapowiada Teresa Rupniewska, szefowa miejscowego oddziału Polskiego Związku Kynologicznego.

Wystawa Psów Rasowych to również doskonała okazja do promocji czworonogów, świadomej hodowli opartej na dbałości o zdrowie i charakter zwierzęcia. Przedstawiciele wszystkich grup ras wg systematyki Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI od godziny 10.00 będą w ringach prezentować swoje walory przed gośćmi.

Piknikowa atmosfera, liczne atrakcje, oferta stoisk handlowych, gastronomicznych, możliwość wymiany doświadczeń, zadania pytań wystawcom i hodowcom, możliwość pogłaskania psa, obserwowania jego zachowania sprawia, że to kynologiczne święto jest imprezą nie tylko dla miłośników psów ale także okazją do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu, inaczej niż zwykle, w towarzystwie setek psów, bo taka okazja jest możliwa w Jeleniej Górze tylko raz w roku.

Na Wystawach Kynologicznych, organizowanych pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce i Międzynarodowej Federacji Kynologicznych nie ma psów agresywnych ani zwierząt z niesprawdzonych hodowli. Wszystkie czworonożne gwiazdy z zasady są przyjazne człowiekowi i kochane
przez swoich właścicieli.

Wszystkich miłośników czworonogów zapraszają organizatorzy wystawy: członkowie Jeleniogórskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, dyrekcja i młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze-Sobieszowie oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group