Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8608
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowickie morsowanie przed świętami

Wtorek, 5 grudnia 2017, 11:34
Autor: Org
Piechowice: Piechowickie morsowanie przed świętami
Fot. Organizatorzy
Kąpiel w lodowatej wodzie, bieg zimowy i biesiada przy ognisku – to główne punkty programu Piechowickiego Morsowania, które odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Impreza ta organizowana jest w ramach obchodów 50–lecia nadania praw miejskich Piechowicom.

Głównymi organizatorami są: grupa biegowa Biegam dla Zdrowia oraz Urząd Miasta w Piechowicach. Impreza odbędzie się w Górzyńcu przy ul. Izerskiej, za szlabanem przy drodze leśnej prowadzącej w kierunku Rozdroża Izerskiego.

Całość rozpocznie górski bieg zimowy pn. Kropelka Run (start o godz. 10.). Odpłatność za udział w biegu – 25 złotych/os. Liczba miejsc jest ograniczona do stu. Kto pierwszy, ten lepszy. Uczestnicy otrzymują pakiet startowy oraz ciepły posiłek i medal pamiątkowy na mecie. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Więcej szczegółów na temat biegu (trasa, regulamin) na stronie www.kropelkarun.pl.

Po biegu odbędzie się morsowanie (bez zapisów i wpisowego) u podnóża niezwykle malowniczego Wodospadu Kropelka na Małej Kamiennej, która jest jednym z dopływów rzeki Kamienna. Początek o godz. 11.30. W trakcie morsowania odbędzie się zamrożenie 50-lecia nadania praw miejskich Piechowicom. Po to, by zamrozić najlepsze wspomnienia na kolejnych 50 lat albo i dłużej.

Na koniec chętni spotkają się w pobliskim ośrodku Potok przy ognisku z kiełbaskami. Tam też nastąpi wręczenie nagród dla zwycięzców biegu i laureatów konkursów dla morsów.

Kto chce wziąć udział w biegu, powinien się pośpieszyć – zapisy ruszyły 30 listopada.

Więcej szczegółów można znaleźć na plakacie oraz na stronie www.kropelkarun.pl, a także na facebooku na profilu biegu Kropelka Run.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group