Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piastowska komisja śledcza

Sobota, 1 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 1 kwietnia 2006, 8:42
Autor: Łukasz
Jelenia Góra: Piastowska komisja śledcza
Fot. rylit
Zamiast 9 milionów złotych, remont placu Piastowskiego ma kosztować 13 milionów. Część radnych chce powołać komisję, która ma zbadać przyczyny takiego stanu rzeczy.

Podczas ostatniej sesji radny Kazimierz Klimek zwrócił uwagę na to, że razem z topniejącym śniegiem "wyparowała" również spora część kostki granitowej umieszczona w workach przy pl. Piastowskim 20, którą miało się wyłożyć gołą jeszcze część placu.

Na jego pytanie, czy to nie spowoduje kolejnej podwyżki kosztów remontu reprezentacyjnej części Cieplic, przecząco odpowiedział wiceprezydent Józef Sarzyński. Zapewnił, że tak się nie stanie, bowiem w tym względzie ryzyko ponosi inwestor.

Wcześniej radny Józef Gajewski wytykał inne błędy projektantom. Jego zdaniem kostka brukowa położona będzie za wysoko. To może spowodować w przypadku opadów deszczu zalanie piwnic w kamienicach, które znajdują się przy placu Piastowskim.

Niektórzy radni chcieli powołania komisji śledczej w sprawie nawierzchni cieplickiego centrum. Władze miasta tłumaczą jednak, że nie ma takiej możliwości. Ewentualnymi nieprawidłowościami może zająć się komisja rewizyjna w radzie miasta.

Radni zastanawiają się, jak to się stało, że w ciągu trzech lat od rozpoczęcia remontu (zakończenie planowane jest na koniec sierpnia tego roku) koszty naprawy placu wzrosły z 9 do 13 mln zł.

Tymczasem modernizacja jest bardzo uciążliwa dla kuracjuszy i ciepliczan. Po roztopach reprezentacyjny plac wygląda jak rozorane pole, a ludzie chodzą wydeptanymi w błocie ścieżkami. Na razie nową nawierzchnię położono tylko w rejonie tzw. długiego domu oraz domu uzdrowiskowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group